Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Newsy wracają do Telewizji WP, ale w skromniejszym wydaniu

Jednym z prowadzących "WP raport" będzie Marek Kacprzak (fot. Wirtualna Polska)

Do ramówki Telewizji WP wraca codzienny serwis informacyjny. Od 15 stycznia stacja nadawać będzie nowy program "WP raport".

Codzienny program o godz. 6 rano prowadzić będą: Marek Kacprzak i Jakub Jankowski. Każde wydanie ma trwać 12-15 minut. – Będziemy korzystać z filmów i zdjęć od widzów i internautów przesyłanych za pośrednictwem serwisu Dziejesiewp.pl, materiałów Wirtualnej Polski i zdjęć agencyjnych, między innymi Reutersa – zapowiada Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP. – Programu informacyjnego wymaga od nas koncesja. Informacje muszą zajmować jeden procent ramówki – wyjaśnia. W sumie zespół "WP raportu" tworzyć będzie około pięciu osób.

Telewizja WP zrezygnowała z nadawania programu informacyjnego "#dziejesię" z końcem września 2017 roku. Serwis miał dwa wydania (o 16.50 i 18.50). W zespole "#dziejesię" byli m.in. Maciej Orłoś, Igor Sokołowski, Magdalena Siemiątkowska i Marcin Antosiewicz. Ze stacją rozstało się wówczas ok. 35 osób.

(KOZ, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 3 Kraków najkosztowniejszym oddziałem regionalnym TVP

Jacek Kurski podkreśla, że sytuacja ekonomiczno-finansowa oddziałów terenowych TVP jest skomplikowana (fot. Simona Supino/"Press")

TVP 3 Kraków miał najwyższe koszty spośród oddziałów terenowych Telewizji Polskiej w pierwszej połowie 2018 roku, jak i w całym 2017 i 2016 roku.

Dane dotyczące kosztów działalności oddziałów udostępniła TVP w związku z interpelacją posła Piotra Misiły z klubu Platformy Obywatelskiej.

Koszty TVP 3 Kraków w pierwszym półroczu 2018 roku wyniosły 15,2 mln zł. W 2017 roku wyniosły 28,5 mln zł, a w 2016 roku - 30 mln zł.

Wśród oddziałów, które generowały w pierwszym półroczu 2018 roku największe koszty, znalazły się też: TVP 3 Warszawa - 13,7 mln zł, TVP 3 Katowice - 11,2 mln zł, TVP 3 Wrocław - 10,2 mln zł i TVP 3 Gdańsk - 10,1 mln zł.

"Analizując dane o kosztach należy mieć na uwadze wielkość oddziału, która ma znaczący wpływ na poziom kosztów stałych (w tym przede wszystkim koszty amortyzacji, podatki, itp.) oraz zaplecze produkcyjne oddziału przekładające się na liczbę zleceń produkcyjnych realizowanych na rzecz jednostek wewnętrznych TVP" - napisał prezes TVP Jacek Kurski w odpowiedzi przekazanej wiceministrowi kultury Pawłowi Lewandowskiemu. Informuje on też, że sytuacja ekonomiczno-finansowa oddziałów terenowych TVP jest skomplikowana i wynika "z wielu lat niedofinansowania spółki środkami publicznymi". Dodaje, że "przychody z działalności komercyjnej oddziałów nie wystarczają nawet na pokrycie kosztów stałych związanych z ich funkcjonowaniem".

Środki publiczne przeznaczone na finansowanie oddziałów w 2018 roku wyniosły 146,7 mln zł wobec 114,1 mln zł w 2017 roku.

Telewizja Polska po trzech kwartałach 2018 roku miała 137,4 mln zł zysku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.