Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"GW" już bez wydawców regionalnych, zmiany w gdańskiej redakcji

"Gazeta Wyborcza" miała wydawców regionalnych w siedmiu miastach (fot. materiały prasowe)

Od nowego roku "Gazeta Wyborcza" (Agora) nie ma już wydawców regionalnych, których stanowiska zlikwidowano. Część osób otrzymała propozycje pozostania w wydawnictwie. Jedna z nich to Grzegorz Kubicki, dotychczas wydawca regionalny z Gdańska, który został redaktorem naczelnym "GW" w Trójmieście.

Kubicki zastąpił na stanowisku naczelnego trójmiejskiej "GW" Mikołaja Chrzana, który pełnił tę funkcję od 2015 roku. Chrzan pozostaje w Agorze jako szef redakcji lokalnych "Wyborczej".

Poza Gdańskiem "GW" miała wydawców regionalnych w sześciu innych największych miastach. Byli to: Ilona Byra (Wrocław), Katarzyna Owczarek (Łódź), Włodzimierz Bogaczyk (Poznań), Wojciech Pelowski (Kraków), Marek Wilk (Katowice) i Barbara Zych (Warszawa). Odpowiadali za wszystkie działania wydawnicze i wyniki biznesowe oddziałów "GW". W listopadzie poinformowano o likwidacji tych stanowisk.

Według wydawcy rozmowy z niektórymi zajmującymi je osobami nadal trwają. – Jeszcze nie wszystkie decyzje zapadły – mówi Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory. Z naszych informacji wynika, że propozycji objęcia nowych stanowisk nie otrzymali i z "GW" pożegnali się: Ilona Byra z oddziału we Wrocławiu i Włodzimierz Bogaczyk z Poznania. W Agorze pozostali natomiast: Barbara Zych, Katarzyna Owczarek (jest dyrektorem ds. projektów kontentowych) oraz Marek Wilk, który łączył funkcję wydawcy regionalnego ze stanowiskiem dyrektora sprzedaży regionalnej (pozostał przy tej drugiej).

Trwają rozmowy między wydawcą a Wojciechem Pelowskim z oddziału w Krakowie. – Dostałem propozycję objęcia innego stanowiska, mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji – mówi Pelowski.

Agora utworzyła stanowiska wydawców regionalnych "Gazety Wyborczej" w sierpniu 2014 roku.

(KW, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.