Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sekielski rozpoczął zbiórkę na film o SKOK-ach

Film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele będzie miał premierę w kwietniu (screen: YouTube.com / Sekielski)

Tomasz Sekielski kończy pracę nad filmem o pedofilii w Kościele. Dziennikarz zgromadził 450 tys. zł i zamknął prowadzoną na ten cel zbiórkę crowdfundingową. We wtorek rozpoczął kolejną – na nowy dokument poświęcony aferze SKOK-ów.

Zbiórka na film o SKOK-ach jest prowadzona na platformie Patronite.pl. W rozmowie z "Presserwisem" Sekielski mówi, że chciałby, aby zdjęcia do nowej produkcji ruszyły w marcu, a film był gotowy pod koniec 2019 roku. Pytany, dlaczego wybrał akurat tę aferę, powiedział, że to ważny temat, który media często traktują ogólnikowo. – W tę historię w różny sposób zamieszani są politycy z obu stron barykady, więc nikomu nie zależy, by go rozdrapywać, a to jest gruba afera. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił klientom upadających SKOK-ów miliardy złotych i warto to prześwietlić – przekonuje.

Jednocześnie Sekielski kończy pracę nad filmem o pedofilii w Kościele. – Zostało nam jeszcze kilka dni zdjęciowych. Mamy około 95 procent materiału, robimy kosmetyczne dogrywki i zaczynamy montaż – informuje. Zapowiada, że pod koniec stycznia poda tytuł dokumentu i opublikuje jego trailer. Film ten również jest finansowany dzięki pieniądzom uzbieranym na Patronite.pl. W niedzielę udało się osiągnąć zakładaną przez dziennikarza sumę 450 tys. zł.

Premiera filmu planowana jest na kwiecień. – Chcemy oczywiście zorganizować premierę kinową, ale dokument zostanie udostępniony w internecie, najpewniej na YouTube, żeby wszyscy mogli go obejrzeć – zapowiada Tomasz Sekielski.

Tomasz Sekielski od 28 listopada jest jednym z prowadzących program "Onet Rano". Wcześniej przez 15 lat był związany z TVN i TVN 24. Po odejściu ze stacji założył firmę producencką Kombinat Medialny. Na zlecenie Fokus TV wyprodukował serial dokumentalny "Teoria spisku", emitowany od października do grudnia 2017 roku. Pracował dla Nowej TV i Telewizji Polskiej.

Galeria: Top 10 filmów o dziennikarzach

(KW, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.