Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sekielski prowadzącym "Onet Rano"

Tomasz Sekielski był częstym gościem "Onet Rano" (screen: Vod.pl)

Tomasz Sekielski zadebiutował w środę jako prowadzący "Onet Rano".

Tym samym potwierdziły się ustalenia "Presserwisu". Tomasz Sekielski, który był częstym gościem "Onet Rano", dołączy do grona prowadzących: Jarosława Kuźniara, Piotra Kędzierskiego, Bartosza Węglarczyka i Iwony Kutyny. Wcześniej program prowadził także Robert Feluś, który na początku września zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego „Faktu” i odszedł z wydawnictwa po kontrowersyjnej publikacji nt. śmierci syna Leszka Millera.

W kwietniu Tomasz Sekielski rozpoczął współpracę z Wirtualną Polską, gdzie prowadził autorski vlog. Wcześniej produkował dla Fokus TV serial dokumentalny „Tomasz Sekielski. Teoria spisku”, nadawany od października do grudnia 2017 roku. Pracował m.in. w TVN i TVN 24, Nowej TV i TVP. W 2006 roku, wraz z Andrzejem Morozowskim, zdobył tytuł Dziennikarza Roku.

(PD, 28.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie służby coraz częściej sięgają po dane użytkowników Facebooka

Facebook pozytywnie rozpatrzył 54 proc. wniosków z Polski o udostępnienie danych użytkowników (fot. Pixabay.com)

W pierwszej połowie br. polskie służby złożyły 1842 wnioski o ujawnienie danych właścicieli 2715 kont na Facebooku. To o 24,8 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2017 roku.

Służby mogą występować z takimi wnioskami na podstawie regulaminu serwisu i amerykańskiego prawa (m.in. ustawy federalnej Stored Communications Act).

Z raportu opublikowanego przez Facebooka wynika, że większość wniosków dotyczyła spraw związanych z toczącymi się postępowaniami – było ich 1710 (pozytywnie rozpatrzono 51 proc.), pozostałe 132 dotyczyły nagłych przypadków (pozytywnie rozpatrzono 86 proc.).

Łącznie na całym świecie Facebook otrzymał w pierwszej połowie roku 103,8 tys. wniosków od służb o udostępnienie danych użytkowników kont w serwisie (wzrost o 31,6 proc. w porównaniu z 2017 rokiem). Najwięcej wniosków było ze Stanów Zjednoczonych – 42,5 tys., Indii – 16,6 tys. i Wielkiej Brytanii – prawie 8 tys.

(PD, 29.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.