Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Sławomir Szof, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia

Sławomir Szof przeszedł na emeryturę w 1999 roku (screen: Youtube.com/mediatekajp2)

W wieku 85 lat zmarł Sławomir Szof – publicysta, korespondent i komentator w Polskim Radiu i Telewizji.

Sławomir Szof ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1953 rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Jego droga zawodowa przebiegała od reportera do wicedyrektora. Współtworzył i był pierwszym prezenterem codziennego magazynu informacyjnego "Z kraju i ze świata” oraz audycji "Na warszawskiej fali". Był prowadzącym "Sygnały Dnia", „4 Pory Roku”, „Lato z Radiem”. Przez wiele lat prowadził autorski cykl historyczny "Postacie XX wieku”. W Polskim Radiu Sławomir Szof relacjonował inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II.

W latach 1984-1988 był korespondentem Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w Rzymie. Obsługiwał  wizyty papieskie, relacjonował m.in. transmisje z pasterki w Watykanie i modlitwy Anioł Pański.

W 1972 został nagrodzony Złotym Mikrofonem za "błyskotliwą działalność na polu radiowej informacji społeczno-politycznej".

Na emeryturę przeszedł w 1999 roku.

(JOG, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.