Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zdrożało 12 dzienników Polska Press Grupy

Z początkiem 2019 roku zdrożało 12 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press Grupę.

W przypadku „Polski Metropolii Warszawskiej” wydanie poniedziałkowe zdrożało o 30 groszy (do 3,80 zł), a piątkowy magazyn o 19 groszy (do 3,99 zł). O 20 groszy wzrosły ceny codziennych wydań „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego”, „Nowości Dziennika Toruńskiego”, „Gazety Wrocławskiej” (przed podwyżką najtańsze wydania kosztowały 2,80 zł, najdroższe - 3,50 zł), „Dziennika Bałtyckiego”, „Głosu Dziennika Pomorza” (2,70 zł i 3,70 zł), „Nowin” (2,50 zł i 2,90 zł) i „Dziennika Zachodniego” (2,90 zł i 3,90 zł) .

O 10 groszy wzrosła cena „Dziennika Łódzkiego” (wcześniej 2,70 zł i 3,50 zł) i „Gazety Współczesnej” (2,50 zł i 3,20 zł) oraz wydania wtorkowe, czwartkowe i piątkowe „Kuriera Porannego” (2,50 zł i 3,20 zł).

(PD, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozpoczął się proces oskarżonych o zabójstwo Chaszodżdżiego

Dżamal Chaszodżdżi został zabity w saudyjskim konsulacie w Stambule (screen: Youtube.com/ The International Institute for Strategic Studies)

Prokurator generalny Arabii Saudyjskiej formalnie zażądał kary śmierci dla pięciu mężczyzn, oskarżonych o zabicie Dżamala Chaszodżdżiego. W Rijadzie w czwartek rozpoczął się proces z udziałem 11 osób, mających związek z zamordowaniem dziennikarza.

Na ławie oskarżonych zasiadło 11 mężczyzn w asyście ich adwokatów. Po rozprawie wydano oświadczenie, w którym poinformowano, że "prokurator generalny żąda kary śmierci dla pięciu oskarżonych z powodu ich bezpośredniego zaangażowania w morderstwo".

Opozycyjny wobec władz w Rijadzie dziennikarz Dżamal Chaszodżdżi został zabity w saudyjskim konsulacie w Stambule, do którego poszedł 2 października, by załatwić formalności związane ze swoim ślubem. Władze saudyjskie przez długi czas twierdziły, że nie mają nic wspólnego z jego zaginięciem, ale ostatecznie przyznały, że doszło do zabójstwa.

Cały czas nie jest jasne, czy saudyjski następca tronu, książę Muhammad ibn Salman, zlecił bądź wiedział o planowanym zabójstwie. Choć część zabójców wywodzi się z bezpośredniego otoczenia księcia, Rijad utrzymuje, że zostało ono przeprowadzone bez jego wiedzy. Jednak według różnych doniesień medialnych CIA ma nagrania rozmów wskazujące, że było inaczej.

(PAP, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.