Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Muzeum II Wojny Światowej nie odpowiada na pytania "GW" bez sprostowania

Muzeum II Wojny Światowej domaga się sprostowania tytułu tekstu w "GW" (screen: YouTube.com/ Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku)

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku nie chce odpowiadać na pytania "Gazety Wyborczej" (Agora), dopóki ta nie opublikuje sprostowania - ujawniła "GW". Instytucja chce prostować nie treść, lecz tytuł artykułu. Redakcja odmawia, powołując się na błędy formalne w żądaniu sprostowania.

Tekst autorstwa Estery Flieger "Inwigilacja w Muzeum II Wojny Światowej" ukazał się w "GW" 4 października 2018 roku. Opisane w nim zostały kulisy zwolnienia głównej księgowej muzeum Ewy Joszczak. Kilka dni po tej publikacji muzeum przysłało "GW" sprostowanie. Ta odmówiła jego opublikowania, bo - jak tłumaczy redakcja - nie spełniało elementarnych wymogów formalnych.

- Sprostowanie musi zawierać podpis wnioskodawcy, adres korespondencyjny i nazwę wnioskodawcy. Tych elementów nie było - mówi "Presserwisowi" Piotr Rogowski, pełnomocnik Agory. Podaje, że instytucja ponowiła wniosek, ale "upłynął już wówczas termin 21 dni, jaki był na jego zgłoszenie". Rogowski zaznacza też, że muzeum nie kwestionowało konkretnych faktów opisywanych w tekście. - Twierdzili jedynie, że artykuł zawiera insynuacje - mówi.

Rzecznik prasowy Muzeum II Wojny Światowej Aleksander Masłowski informuje, że sprostowanie, którego domaga się placówka, obejmuje tylko tytuł tekstu. - Artykuł wprawdzie zawiera półprawdy i nie pokazuje pełnego obrazu sytuacji, ale nie możemy zarzucić tam ewidentnego napisania kłamstwa - mówi. - Natomiast tytuł stwierdza zjawisko, które nie istnieje. Jest nieprawdziwy, naruszający dobre imię instytucji - dodaje.

"GW" informuje, że w związku z brakiem opublikowania sprostowania muzeum przestało odpowiadać na pytania Estery Flieger dotyczące innych przygotowywanych przez nią publikacji. Zamiast odpowiedzi rzecznik placówki przesłał dziennikarce następujący komunikat: "Uprzejmie informuję, że do czasu zamieszczenia przez Pani macierzystą redakcję sprostowania, o które Muzeum wnioskowało (...) lub rozstrzygnięcia (...) postępowania sądowego, Muzeum nie będzie udzielało odpowiedzi na jakiekolwiek Pani zapytania".

Jak podaje "GW", od początku grudnia Flieger nie otrzymała odpowiedzi na żadne ze swoich pytań skierowanych do muzeum.

(KW, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ludzie mediów wspierają 27. Finał WOŚP

Wspierając WOŚP, można wylicytować m.in. spotkanie z Tomaszem Lisem (screen: Youtube.com/Rzeczy Od Serca)

Spotkanie i warsztaty pisarskie z Tomaszem Sekielskim, współprowadzenie audycji w Meloradiu czy godzina squasha z Konradem Piaseckim – takie propozycje na licytacje 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowały media.

Za pośrednictwem aukcji Charytatywni.allegro na stronie Aukcje.wosp.org.pl można wylicytować wywiad w mobilnym studiu Onet Rano i dzień z dziennikarzem Radia Wawa – Kubą Adamiakiem. W czwartek wieczorem cena tego pierwszego wynosiła 710 zł (wszystkie kwoty w tekście – stan na 3 stycznia), a dzień z radiowcem – 690 zł.

Wspierając WOŚP, można wylicytować także spotkania: w redakcji Onetu z Bartoszem Węglarczykiem (305 zł), Tomaszem Lisem w Tok FM (1 tys. zł), Tomaszem Rożkiem (400 zł), kolację z Odetą Moro (1275 zł), warsztaty pisarskie z Tomaszem Sekielskim (560 zł).

Chcąc wcielić się w rolę dziennikarza, można wylicytować współprowadzenie audycji "Bolesne poranki" w Newonce.radio z Piotrem „Kędziorem” Kędzierskim (1000 zł), współprowadzenie porannego programu "Powstanie Rock Radia" z Łukaszem "Ciechanem" Ciechańskim (1 tys. zł) lub współprowadzenie z Kayah audycji w Meloradiu (1025 zł).

Amatorzy sportu mogą zagrać w squasha z Konradem Piaseckim (305 zł) lub pobiegać z Martą Kuligowską (475 zł).

Wśród rzeczy materialnych wystawionych na licytacje przez ludzi mediów znalazły się m.in.: volkswagen golf od Filipa Chajzera (16 200 zł), wieczorowa suknia Anny Jędrzejowskiej (152,50 zł), plecaki z wyposażeniem z pierwszej edycji programu „Azja Express” od Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana (999 zł) i walizka od Martyny Wojciechowskiej z programu „Kobieta na krańcu świata” (690 zł).

(JOG, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.