Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojtek Mazolewski z autorską audycją w radiowej Trójce

Audycja Mazolewskiego będzie emitowana w piątki, o godzinie 22.05 (fot. screen YouTube.com / tvnpl)

Muzyk, kompozytor i lider Pink Freud Wojtek Mazolewski od 4 stycznia zaprezentuje słuchaczom nową audycję "Jazz jest fajny".

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia Mazolewski będzie prezentował jazzowe utwory, które miał okazję usłyszeć podczas dalekich tras koncertowych. Nie jest to pierwsza współpraca muzyka z radiową Trójką: był on jednym z jurorów muzycznego konkursu "Start NaGranie", a rok zakończył koncertem 30 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej z programem dedykowanym Krzysztofowi Komedzie.

Pierwszy odcinek audycji "Jazz jest fajny" zostanie wyemitowany w piątek 4 stycznia o godzinie 22.05. Kolejne cztery, co tydzień o tej samej porze.

(JOG, 03.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Sławomir Szof, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia

Sławomir Szof przeszedł na emeryturę w 1999 roku (screen: Youtube.com/mediatekajp2)

W wieku 85 lat zmarł Sławomir Szof – publicysta, korespondent i komentator w Polskim Radiu i Telewizji.

Sławomir Szof ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1953 rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Jego droga zawodowa przebiegała od reportera do wicedyrektora. Współtworzył i był pierwszym prezenterem codziennego magazynu informacyjnego "Z kraju i ze świata” oraz audycji "Na warszawskiej fali". Był prowadzącym "Sygnały Dnia", „4 Pory Roku”, „Lato z Radiem”. Przez wiele lat prowadził autorski cykl historyczny "Postacie XX wieku”. W Polskim Radiu Sławomir Szof relacjonował inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II.

W latach 1984-1988 był korespondentem Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w Rzymie. Obsługiwał  wizyty papieskie, relacjonował m.in. transmisje z pasterki w Watykanie i modlitwy Anioł Pański.

W 1972 został nagrodzony Złotym Mikrofonem za "błyskotliwą działalność na polu radiowej informacji społeczno-politycznej".

Na emeryturę przeszedł w 1999 roku.

(JOG, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.