Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku „Gazety Polskiej”

Premier Mateusz Morawiecki na zjeździe Klubów "Gazety Polskiej" (fot. Flickr.com/premierrp)

Tygodnik „Gazeta Polska” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) przyznał tytuł Człowieka Roku 2018 premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Premiera nagrodzono za „zaangażowanie służb RP w rozbijanie mafii VAT-owskich oraz niezwykle wpływowej grupy przestępczej znanej jako »gang przebierańców«".

Mateusz Morawiecki został Człowiekiem Roku "Gazety Polskiej" po raz drugi. Poprzednio za rok 2016, gdy pełnił funkcję wicepremiera i ministra finansów.

Nagrody Człowiek Roku "Gazety Polskiej" przyznawane są od 1995 roku. Tytuł ten otrzymali m.in. David Cameron, Jan Nowak-Jeziorański, płk Ryszard Kukliński, Antoni Macierewicz czy Jarosław Kaczyński.

(PAZ, 02.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporterzy bez granic oskarżają rząd Rumunii

Według Komisji Europejskiej "dziennikarskie portale śledcze są teraz jedynym źródłem informacji" w Rumunii

Organizacja Reporterzy bez granic (RSF) oskarżyła rząd Rumunii o to, że "w przededniu objęcia prezydencji Unii Europejskiej" pozwala na drastyczne ograniczanie wolności mediów - podaje portal EUObserver.

RSF wezwała Bukareszt do zagwarantowania swobody i niezależności redakcjom, uniemożliwił "eksploatowanie dziennikarzy przez oligarchów", podjął walkę z dezinformacją i zapewnił Rumunom "dostęp do wiarygodnej informacji".

Komisja Europejska w ogłoszonym niedawno raporcie oceniła, że rumuńskie media, będące w posiadaniu powiązanych z rządem oligarchów oraz media państwowe "prowadzą systematyczną kampanię dezinformacyjną", a ataki władzy na niezawisłość sądów "przywodzą na myśl Węgry i Polskę, które już są objęte unijnymi procedurami ws. sankcji".

"Dziennikarskie portale śledcze są teraz jedynym źródłem informacji" w Rumunii - głosi raport KE.

(MC, 02.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.