Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix "artystą roku" w zestawieniu Associated Press

Liczba klientów Netfliksa przekroczyła 137 mln, co oznacza 25-proc. wzrost rok do roku (fot. Pixabay.com)

Netflix został "artystą roku" 2018 w zestawieniu agencji AP, wygrywając z takimi celebrytami, jak Donald Glover, Ariana Grande, Bradley Cooper i Michelle Obama.

Portal Quartz przypomina, że liczba klientów Netfliksa przekroczyła 137 mln na całym świecie, co oznacza, że wzrost rok do roku wyniósł 25 proc.

Dochody firmy, w stosunku do trzeciego kwartału 2017 roku, wzrosły o 34 proc. i wyniosły 4 mld dol.

Artystami roku agencji AP byli do tej pory m.in.: Adele, Taylor Swift, Jennifer Lawrence, Lady Gaga i Tina Fey.

(MC, 28.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Andruszkiewicz wiceministrem cyfryzacji

Adam Andruszkiewicz (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz’15 i prezes Młodzieży Wszechpolskiej, został wiceministrem cyfryzacji. 

Według informacji Wirtualnej Polski Adam Andruszkiewicz w Ministerstwie Cyfryzacji będzie działał m.in. na rzecz reprezentowania obywateli wobec polityk takich firm, jak Facebook. ”Będą podejmowane próby stworzenia instrumentów umożliwiających skuteczną sieć komunikacji obywateli z dużymi portalami społecznościowymi. Ta komunikacja jest dziś właściwie jednostronna, portale robią, co chcą, a obywatel, gdy jest np. blokowany, nie może nic zrobić” - opowiada informator WP znający kulisy nominacji.

W kwietniu w rozmowie z serwisem Dziennik.pl poseł Andruszkiewicz mówił, że ”z Facebookiem jest duży problem, bo arbitralnie zarządza algorytmami o których mechanizmach działania jako użytkownicy zbyt wiele nie wiemy”. ”Jako państwo nie mamy żadnego wpływu na to co dzieje się w sferze social media. Często nawet przy groźbach karalnych Facebook czy Twitter nie chcą podać adresu IP osób które to piszą w celu ich identyfikacji. To paradoks, że w Polsce te portale są bardzo popularne i mają przemożny wpływ na politykę, a z drugiej są niejako wyłączone spod polskiego prawa. To patologiczna sytuacja” - opowiadał.

(KOZ, 31.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.