Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjski regulator mediów wszczyna dochodzenie ws. BBC

Przedmiotem śledztwa będą kanał BBC World News oraz portale BBC (fot. Tim Loudon/ Flickr.com)

Regulator mediów w Rosji zamierza wszcząć dochodzenie w sprawie złamania przez BBC rosyjskich przepisów – podał „The Guardian”. 

Dziennik przypomina, że decyzja rosyjskich władz zapadła tuż po ocenzurowaniu przez analogiczny organ w Zjednoczonym Królestwie, Ofcom, działalności rosyjskiej telewizji RT na brytyjskim rynku.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że kanał BBC World News oraz portale BBC będą przedmiotem śledztwa w związku z „tendencyjnym” i „nieuczciwym” informowaniem o wydarzeniach w Rosji i Syrii. Dodał, że decyzja ta „z całą pewnością” może być interpretowana jako odpowiedź Moskwy na posunięcie Ofcomu.

(MC, 28.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura ma wątpliwości wobec autorów reportażu „Polscy neonaziści”

Kadr z filmu "Polscy neonaziści" (screen: "Superwizjer"/TVN 24)

Akt oskarżenia przeciwko sześciu organizatorom rocznicy urodzin Hitlera ma zawierać informację o wątpliwościach wobec dziennikarzy TVN, z pytaniem, czy ich zachowanie nie wypełniało znamion przestępstwa propagowania neonazizmu - informuje „Rzeczpospolita”.

Główne śledztwo dotyczące ubiegłorocznej imprezy neonazistów w lasku w Wodzisławiu Śląskim prowadziła od końca stycznia Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Jedna z siedmiu osób przyznała się do winy i poddała karze.

W połowie grudnia gliwicka prokurator Agnieszka Marcińczyk stworzyła akt oskarżenia przeciwko reszcie podejrzanych, którzy nie przyznają się do winy. Materiały śledztwa wraz z aktem oskarżenia trafiły do katowickiego nadzoru.  W pierwotnej wersji była teza, że udział dziennikarzy TVN miał „charakter działalności pod przykryciem, stanowił element pracy nad tworzeniem reportażu”.

„Rzeczpospolita” ustaliła, że ten fragment został usunięty w wyniku nadzoru Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Jej rzecznik poinformował „Rz”, że prokurator nadzorujący śledztwo w piśmie instruktażowym do gliwickiej prokuratury zalecił m.in. „rozważenie zawarcia w uzasadnieniu aktu oskarżenia informacji o wyłączeniu ze śledztwa do odrębnego postępowania materiałów dotyczących zachowania dziennikarzy w związku z ich uczestnictwem w zdarzeniu z 13 maja 2017 roku, w Wodzisławiu Śląskim, podczas którego doszło do publicznego propagowania nazistowskiego ustroju państwa”. Może to oznaczać, że prokuratura nie wyklucza postawienia zarzutów dziennikarzom TVN.

Prokuratura Regionalna w Katowicach od lutego prowadzi śledztwo w sprawie podżegania do zorganizowania urodzin Hitlera. Badane jest m.in. zachowanie dziennikarzy TVN.

(PAZ, 28.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.