Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mecze Ekstraklasy mogą trafić na antenę TVP w lutym

Umowa z TVP i NC+ na pokazywanie meczów Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/2021 została podpisana na początku grudnia (fot. screen Ekstraklasa.org)

Niewykluczone, że mecze Ekstraklasy pojawią się na antenie TVP już od lutego przyszłego roku. Wszystko zależy od tego, czy TVP porozumie się w tej sprawie z NC+. Ekstraklasa dała zielone światło.

– Jako Ekstraklasa wyraziliśmy formalnie zgodę, by mecze Lotto Ekstraklasy nawet od lutego tego sezonu mogły być pokazywane w TVP. Obecnie trwają ustalenia w tej sprawie między NC+ i Telewizją Polską – informuje "Presserwis" Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Zgodnie z umową podpisaną na początku grudnia NC+ i TVP mają pokazywać rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przez kolejne dwa sezony: 2019/2020 i 2020/2021. Wszystkie 296 meczów ma być transmitowanych na platformie NC+. Jednocześnie TVP pokaże na antenie otwartej 37 meczów – po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub w niedzielę w każdej kolejce. Jak podawała Ekstraklasa, wartość kontraktów z nadawcami obejmująca licencję i koszty produkcji sygnału telewizyjnego ma osiągnąć 250 mln zł na sezon.

(KW, 28.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjski regulator mediów wszczyna dochodzenie ws. BBC

Przedmiotem śledztwa będą kanał BBC World News oraz portale BBC (fot. Tim Loudon/ Flickr.com)

Regulator mediów w Rosji zamierza wszcząć dochodzenie w sprawie złamania przez BBC rosyjskich przepisów – podał „The Guardian”. 

Dziennik przypomina, że decyzja rosyjskich władz zapadła tuż po ocenzurowaniu przez analogiczny organ w Zjednoczonym Królestwie, Ofcom, działalności rosyjskiej telewizji RT na brytyjskim rynku.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że kanał BBC World News oraz portale BBC będą przedmiotem śledztwa w związku z „tendencyjnym” i „nieuczciwym” informowaniem o wydarzeniach w Rosji i Syrii. Dodał, że decyzja ta „z całą pewnością” może być interpretowana jako odpowiedź Moskwy na posunięcie Ofcomu.

(MC, 28.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.