Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mecze Ekstraklasy mogą trafić na antenę TVP w lutym

Umowa z TVP i NC+ na pokazywanie meczów Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/2021 została podpisana na początku grudnia (fot. screen Ekstraklasa.org)

Niewykluczone, że mecze Ekstraklasy pojawią się na antenie TVP już od lutego przyszłego roku. Wszystko zależy od tego, czy TVP porozumie się w tej sprawie z NC+. Ekstraklasa dała zielone światło.

– Jako Ekstraklasa wyraziliśmy formalnie zgodę, by mecze Lotto Ekstraklasy nawet od lutego tego sezonu mogły być pokazywane w TVP. Obecnie trwają ustalenia w tej sprawie między NC+ i Telewizją Polską – informuje "Presserwis" Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Zgodnie z umową podpisaną na początku grudnia NC+ i TVP mają pokazywać rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy przez kolejne dwa sezony: 2019/2020 i 2020/2021. Wszystkie 296 meczów ma być transmitowanych na platformie NC+. Jednocześnie TVP pokaże na antenie otwartej 37 meczów – po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub w niedzielę w każdej kolejce. Jak podawała Ekstraklasa, wartość kontraktów z nadawcami obejmująca licencję i koszty produkcji sygnału telewizyjnego ma osiągnąć 250 mln zł na sezon.

(KW, 28.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.