Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Grudzień 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nabywca Eurozetu ma być znany w styczniu

Według nieoficjalnych informacji Czesi oczekują za Eurozet ok. 300 mln zł (fot. materiały prasowe)

Prawdopodobnie do końca stycznia będzie wiadomo, kto kupi Eurozet od Czech Media Invest - dowiedział się "Presserwis".

Wcześniej w Eurozecie spodziewano się wyboru kupca przed świętami Bożego Narodzenia. Według naszych rozmówców szanse na to są znikome, a Czesi ogłoszą kupca w styczniu.

Wśród podmiotów, które miały złożyć ofertę Czech Media Invest, wymienia się m.in. Agorę, Fratrię, PMPG Polskie Media i ZPR Media. Jak się dowiedzieliśmy, do due diligence dopuszczono kilka firm. Jeden z naszych rozmówców sądzi jednak, że Czesi negocjują już tylko z jednym graczem.

W piątek serwis Wirtualnemedia.pl napisał, że Fratria na sfinalizowanie transakcji otrzyma ok. 51 mln euro kredytu z kontrolowanego przez państwo Pekao SA. Według naszego informatora Fratria na początku grudnia miała dostać promesę kredytową od tego banku. Inny rozmówca twierdzi jednak, że władze PiS nie zgadzają się na udzielenie tak wysokiego kredytu wydawnictwu.

Czech Media Invest za 73 mln euro przejął od francuskiej grupy Lagardère w tym roku Eurozet, a także rozgłośnie w Czechach, Rumunii i na Słowacji. Koncernem zarządza jeden z najbogatszych Czechów - Daniel Křetínský.

(KOZ, 21.12.2018)

Pozostałe tematy weekendowe

Życzenia od dziennikarzy dla dziennikarzy na kolejne 100 lat
Robert Mazurek - Gość w mediach
Paweł Kapusta - Czytam, słucham, oglądam
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.