Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„DGP”: Fundacja TVP dostanie 0,5 mln zł na start

Fundacja "TVP dla Rodziny" nie jest jeszcze zarejestrowana (fot. WikimediaCommons)

Telewizja Polska zapewnia, że tworzy fundację „TVP dla Rodziny”, aby częściej i aktywniej pomagać potrzebującym - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Prace nad fundacją trwają od wielu miesięcy. W jej radzie zasiądą wiceminister kultury Paweł Lewandowski oraz prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. Trzecią osobę wskaże KRRiT. Wszyscy będą działać w fundacji pro bono.

„TVP dla Rodziny” na początek otrzyma z kasy telewizji publicznej 0,5 mln zł. 400 tys. zł pójdzie na działalność statutową, a reszta na działalność gospodarczą. Środki mają pochodzić z reklam i audycji sponsorowanych.

W projekcie statutu cytowanym przez „DGP” napisano, że głównym celem fundacji ma być „wielokierunkowe wspieranie i promocja rodziny”. Biuro prasowe spółki zapewnia, że TVP nie chce konkurować z organizacjami pożytku publicznego. Podkreśla natomiast, że TVP tworzy fundację, bo umożliwi jej to „bar­dziej aktywne i częst­sze zaangażowanie się w pomoc dla potrzebu­jących natychmiasto­wej pomocy - jak choćby ofiar klęsk żywiołowych”.

Fundacja nie jest jeszcze zarejestrowana. Najpierw Rada Mediów Narodowych musi zatwierdzić jej statut.

(PAZ, 17.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.