Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nieoficjalnie: 12 firm złożyło Czechom ofertę zakupu Eurozetu

W Radiu Zet spodziewają się zamknięcia transakcji jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia (fot. materiały prasowe)

Nawet 12 firm miało złożyć Czech Media Invest ofertę kupna Eurozetu - ustalił "Presserwis".

Czech Media Invest konsekwentnie nie wypowiada się na temat sprzedaży Eurozetu. - Bez komentarza - ucina Daniel Častvaj, członek zarządu Czech Media Invest i przewodniczący rady nadzorczej Eurozetu.

W Radiu Zet spodziewają się zamknięcia transakcji jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. - Ale Czesi nie chcą sprzedać firmy za wszelką cenę. Równie dobrze do sprzedaży może nie dojść - uważa jeden z naszych rozmówców.

Wśród podmiotów, które miały złożyć ofertę, wymienia się m.in. Agorę, Grupę ZPR Media, PMPG Polskie Media i Fratrię. Firmy nie chcą na ten temat się wypowiadać. - Nic mi nie wiadomo - mówi prezes Fratrii Romuald Orzeł.

Fratria ma się starać o kredyt na sfinansowanie zakupu w Banku Pekao SA. Według serwisu Wirtualnemedia.pl wniosek spółki miał być już rozpatrywany na komitecie kredytowym banku.

"Zajmujemy się z @JacekKarnowski współtworzeniem @Tygodnik_Sieci @wPolityce_pl @wPolscepl i to jest nasza misja. Nigdzie się nie wybieramy, na nic innego nie starczyłoby sił" - napisał na Twitterze Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii. Jednocześnie zwrócił uwagę: "Czy ktoś używa @wirtualnemedia do niecnych celów? Zauważmy: 3 grudnia artykuł, że »PMPG Polskie Media najbliżej kupna Radia ZET«, kurs mocno wątpliwych papierów @PMPG_PL idzie w górę. Ktoś zarobił. Dziś kolejne plotki, ale o @PMPG_PL cisza już, już nie są »najbliżej«. Słabe to".

Czech Media Invest za 73 mln euro przejął od francuskiej grupy Lagardère w tym roku Eurozet, a także rozgłośnie w Czechach, Rumunii i na Słowacji. Koncernem zarządza jeden z najbogatszych Czechów - Daniel Křetínský.

(KOZ, 13.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.