Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchalność radiowej Jedynki znów najniższa w historii

(fot. Pixabay.com)

W najnowszej fali badania Radio Track słuchalność Programu I Polskiego Radia spadła do 6,2 proc., najniższego poziomu w historii.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, w fali wrzesień-listopad lider słuchalności - RMF FM - osiągnął 26,2 proc. udziału w czasie słuchania. Rozgłośnia zanotowała wzrost z 25,8 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej.

Pozostałe największe stacje ogólnopolskie rok do roku zmniejszyły słuchalność: Radio Zet - z 13,5 proc. do 13,1 proc., Program I Polskiego Radia - z 7,1 proc. do 6,2 proc., a Program III Polskiego Radia - z 6,3 proc. do 5,7 proc. W przypadku Jedynki to najniższy udział, jaki radio uzyskało w historii badania Radio Track.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych wyniki poprawiły Radio Vox FM (z 3,9 proc. do 4,1 proc.) i Antyradio (z 1,7 proc. do 1,9 proc.).

Najchętniej słuchana sieć radiowa - Eska - zmniejszyła słuchalność z 7,7 proc. do 7,4 proc. Spośród sieci udział zwiększyły: Radio Plus (z 2 proc. do 2,1 proc.), Radio Wawa (z 1,5 proc. do 1,8 proc.), Meloradio (z 0,5 proc. do 0,9 proc.) i Rock Radio (z 0,3 proc. do 0,4 proc.).

(KOZ, 13.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.