Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT zgodziła się na zmiany w koncesji Telewizji WP

W koncesji Telewizji WP będzie zapisany mniejszy udział audycji publicystycznych, a większy - rozrywkowych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmiany w koncesji naziemnej Telewizji WP.

W koncesji Telewizji WP zmniejszy się udział: filmów fabularnych (z 20 proc. do 15 proc.) i audycji publicystycznych (z 15 proc. do 5 proc.), a zwiększy: filmów dokumentalnych (z 10 proc. do 13 proc.), audycji edukacyjnych (z 1 proc. do 8 proc.), rozrywkowych (z 10 proc. do 16 proc.), poradnikowych (z 2 proc. do 5 proc.).

- Główny powód wniosku o zmiany w koncesji to lepsze dopasowanie naszej oferty programowej do oczekiwań widzów telewizji naziemnej - informuje Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

Telewizja WP rozpoczęła nadawanie w grudniu 2016 roku. Po tym jak dyrektor programową stacji została Barbara Bilińska, wiosną 2017 roku do ramówki wprowadzono filmy i kabarety. Ponadto Telewizja WP zrezygnowała z porannego programu "#dzieńdobryWP" i serwisu informacyjnego "#dziejesię".

W okresie styczeń-listopad udział Telewizji WP w rynku wyniósł 0,4 proc., a w grupie komercyjnej - 0,39 proc. W obu grupach stacja miała najwyższy udział spośród kanałów nadających z ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 10.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.