Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT zgodziła się na zmiany w koncesji Telewizji WP

W koncesji Telewizji WP będzie zapisany mniejszy udział audycji publicystycznych, a większy - rozrywkowych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmiany w koncesji naziemnej Telewizji WP.

W koncesji Telewizji WP zmniejszy się udział: filmów fabularnych (z 20 proc. do 15 proc.) i audycji publicystycznych (z 15 proc. do 5 proc.), a zwiększy: filmów dokumentalnych (z 10 proc. do 13 proc.), audycji edukacyjnych (z 1 proc. do 8 proc.), rozrywkowych (z 10 proc. do 16 proc.), poradnikowych (z 2 proc. do 5 proc.).

- Główny powód wniosku o zmiany w koncesji to lepsze dopasowanie naszej oferty programowej do oczekiwań widzów telewizji naziemnej - informuje Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

Telewizja WP rozpoczęła nadawanie w grudniu 2016 roku. Po tym jak dyrektor programową stacji została Barbara Bilińska, wiosną 2017 roku do ramówki wprowadzono filmy i kabarety. Ponadto Telewizja WP zrezygnowała z porannego programu "#dzieńdobryWP" i serwisu informacyjnego "#dziejesię".

W okresie styczeń-listopad udział Telewizji WP w rynku wyniósł 0,4 proc., a w grupie komercyjnej - 0,39 proc. W obu grupach stacja miała najwyższy udział spośród kanałów nadających z ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 10.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś Ekstraklasa ma ogłosić, że od sezonu 2019/20 ligę będą pokazywać NC+ i TVP

Telewizja publiczna będzie transmitować hit kolejki, a mecz równolegle wyemituje na jednym ze swoich kanałów NC+ (screen: Ekstraklasa.org)

W trakcie konferencji w podwarszawskim Serocku zostanie dziś zatwierdzony i ogłoszony kontrakt telewizyjny na transmitowanie rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ligę wspólnie z platformą NC+ ma pokazywać TVP.

We wtorek wieczorem „Przegląd Sportowy” (RAS Polska) na swojej stronie internetowej podał nieoficjalnie, że za wszystkie pakiety telewizyjne spółka zarządzająca rozgrywkami otrzyma ok. 220 mln zł za sezon. Jeszcze kilka tygodni temu pojawiały się pogłoski, że rada nadzorcza TVP nie zgodzi się na wyłożenie wielkich pieniędzy za pokazywanie Ekstraklasy.

Telewizja publiczna będzie transmitować hit kolejki, a mecz równolegle wyemituje na jednym ze swoich kanałów NC+. TVP ma także pokazywać skróty wszystkich spotkań oraz magazyn podsumowujący kolejkę.

Krzysztof Stanowski, założyciel i szef serwisu Weszlo.com, napisał na Twitterze, że TVP ma zapłacić za sezon 40 mln zł oraz 8 mln zł w bonusach uzależnionych od awansu polskich drużyn do europejskich pucharów.

Nowy kontrakt na transmitowanie rozgrywek Ekstraklasy ma obowiązywać przez lata 2019-2021. W obecnym sezonie sześć meczów w każdej kolejce pokazuje NC+, a dwa pozostałe Eurosport.

(PAZ, 12.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.