Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Milko po 21 latach odszedł z Canal Plus, współpracuje z Polsatem

Grzegorz Milko ma w Polsacie komentować i obsługiwać mecze jako reporter oraz przygotowywać newsy (screen: Ipla.tv)

Dziennikarz i komentator sportowy Grzegorz Milko po 21 latach odszedł z redakcji sportowej Canal Plus i rozpoczął współpracę z Polsatem.

Dotychczasowy pracodawca nie przedłużył z nim umowy wygasającej z końcem października. - Zawsze ceniłem piłkarzy, którzy przez lata byli wierni barwom jednego klubu. Tym bardziej zabolało mnie, że po 21 latach postanowiono ze mną się rozstać. Cieszę się, że pomocną dłoń wyciągnął szef sportu w Polsacie Marian Kmita, zaprosił do swojej redakcji i dzięki temu mogę rozpocząć nową przygodę - mówi Grzegorz Milko.

Milko współpracę z Polsatem zaczął przed tygodniem od komentowania meczu Ligi Europy. Pracował też jako reporter przy meczach I ligi i Pucharu Polski. Ma także zajmować się m.in. przygotowywaniem newsów.

Milko z Canal Plus był związany od 1997 roku. Komentował mecze piłki nożnej i żużla, przygotowywał reportaże i rozmowy oraz był gospodarzem studia. Wcześniej przez siedem lat pracował w Polskim Radiu. Jest także reżyserem filmu dokumentalnego „Przerwany sen” o żużlowcu Krzysztofie Cegielskim, a także, wraz z Filipem Surmą, współautorem książki „Więcej sportu”, będącej zapisem rozmowy z ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

W ostatnich miesiącach z redakcji sportowej Canal Plus zdecydowały się odejść dziennikarki Sonia Śledź i Joanna Cedrych. Do zespołu komentatorów stacji dołączy wkrótce Tomasz Ćwiąkała.

(PAZ, 10.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.