Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchacze planują protest przed Radiem Gdańsk ws. Michajłow i Naliwajka

Protest ma rozpocząć się o godz. 18 w środę (screen Google Street View)

W środę ma się odbyć protest przed siedzibą Radia Gdańsk w związku z zamiarem zwolnienia z rozgłośni Agnieszki Michajłow i Jacka Naliwajka.

Protest zaplanowano na godz. 18 przed siedzibą stacji. "Będziemy protestować w obronie niezależności dziennikarzy i mediów publicznych" – zapowiadają organizatorzy w serwisie Skwerwolnosci.eu i na profilu wydarzenia na Facebooku.

W obronie Agnieszki Michajłow i Jacka Naliwajka powstał również apel do premiera Mateusza Morawieckiego i członków Rady Mediów Narodowych. Znalazło się pod nim ponad 1,6 tys. podpisów.

Jak informowaliśmy pod koniec listopada, prezes Radia Gdańsk Dariusz Wasielewski chce zwolnić tę dwójkę dziennikarzy. Działające w Radiu Gdańsk związki zawodowe otrzymały informację o zamiarze rozwiązania z nimi umów o pracę. Prezes Wasielewski w pismach twierdzi, że przyczyną jest utrata zaufania.

(KOZ, 05.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.