Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Piekara podpisał list intencyjny z producentem gier

Jacek Piekara był redaktorem naczelnym pisma „Fantasy”, był też związany z magazynami o grach komputerowych (screen: Youtube.com/Xiegarnia.pl))

Wrocławska firma produkująca gry The Dust podpisała list intencyjny z pisarzem literatury fantastycznej Jackiem Piekarą. Spółka ma zamiar tworzyć gry na podstawie jego książek.

List intencyjny obowiązuje przez okres trzech miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między spółką a Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy.

Jacek Piekara jest autorem m.in. tzw. cyklu inkwizytorskiego, tj. serii powieści o Mordimerze Madderdinie, składającej się z 11 książek. Był także członkiem redakcji magazynów o grach „Gambler”, „Świat Gier Komputerowych”, „Click!” i „GameRanking” oraz redaktorem naczelnym pisma „Fantasy”.

The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne (smartfony, tablety) w modelach advergaming (gry reklamowe na zlecenie) oraz F2P (free-to-play). W sierpniu firma wydała na komputery osobiste grę "Frankenstein: Beyond the Time", zrealizowaną w technologii wirtualnej rzeczywistości. Od kwietnia tego roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

(PD, 05.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.