Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press Grupa przejmie tygodnik "Panorama Leszczyńska"

"Panorama Leszczyńska" ukazuje się od 1979 roku (fot. Otopanorama.pl)

Polska Press Grupa podpisała z firmą Panorama sp. z o.o., wydawcą tygodnika "Panorama Leszczyńska", umowę w sprawie przejęcia gazety oraz serwisów internetowych należących do spółki.

Informację o sprzedaży tytułu potwierdził redaktor naczelny oraz prezes Panorama sp. z o.o. Robert Lewandowski. W przesłanym nam oświadczeniu ujawnił, że spółka podpisała pod koniec listopada przedwstępną umowę z Polska Press Grupą, zgodnie z którą wydawnictwo stanie się właścicielem tygodnika oraz serwisów internetowych: Otopanorama.pl oraz Sprzedajwsieci.pl.

"Wydawane przez nas: tygodnik i serwisy internetowe zachowają swoją dotychczasową formułę: stawianie na lokalność, szybką informację i poruszanie tematów ważkich dla lokalnej społeczności. Związanie się z dużym wydawcą stworzy nam możliwości rozwoju w obszarze nowych technologii, zwłaszcza rozwoju serwisów internetowych" – wskazuje cytowany w oświadczeniu Lewandowski.

"Panorama Leszczyńska" ukazuje się od 1979 roku. Zasięgiem obejmuje dziewięć powiatów w woj. wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim. Tygodnik wychodzi w nakładzie ok. 19 tys. egzemplarzy.

Do Polska Press Grupy należy m.in. 20 dzienników regionalnych w 15 województwach (m.in. "Dziennik Bałtycki", "Dziennik Zachodni", "Gazeta Krakowska", "Głos Wielkopolski", "Gazeta Wrocławska", "Express Ilustrowany", "Kurier Lubelski", "Gazeta Pomorska", "Dziennik Polski"), prawie 150 tygodników lokalnych oraz bezpłatna gazeta codzienna Naszemiasto.pl.

(PD, 04.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Kurski: władza nas ściga i nęka, ale nie damy się uciszyć

"Będziemy odkrywać to, co władza chciałaby przed Wami ukryć" - zapewnia Jarosław Kurski (screen: Youtube.com/Gazeta Wyborcza)

Na pierwszej stronie wtorkowej „Gazety Wyborczej” ukazał się list Jarosława Kurskiego, w którym pierwszy zastępca redaktora naczelnego dziennika zapewnia czytelników, że redakcja nie ulegnie szantażom w postaci kolejnych pozwów i procesów wytaczanych „GW” przez polityków, organy administracji i spółki skarbu państwa.

Zdaniem Kurskiego domagając się usunięcia siedmiu tekstów z „GW” i dwóch z „Newsweeka” Narodowy Bank Polski „chce zamknąć usta pięciorgu dziennikarzom”. Redaktor uważa, że działania prezesa NBP Adama Glapińskiego to „cenzura, której zakazuje konstytucja, i element strategii nękania mediów.

Jarosław Kurski przypomniał procesy wytoczone redakcji z ostatnich lat. Podkreślił też, że choć administracja publiczna jest zobowiązana do udzielana informacji, to systematycznie „odmawia, milczy, zwleka, albo udziela wymijających odpowiedzi”.

Zapewnił też czytelników, że „GW” nie zamierza ulegać szantażom. „Będziemy odkrywać to, co władza chciałaby przed Wami ukryć. Nie damy się uciszyć”.

(PAZ, 04.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.