Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 25, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Kozak dyrektorem w Russell & Reynolds

Robert Kozak, były szef "Wiadomości" i "Teleexpressu" w TVP 1, od 1 września będzie pracował w amerykańskiej firmie headhunterskiej Russell & Reynolds Associates na stanowisku executive directora. Ma odpowiadać m.in. za rynek mediów.

- Niespecjalnie widzę dziś dla siebie miejsce w mediach – wyjaśnia Robert Kozak, pytany, dlaczego zdecydował się zmienić zawód. – Od dawna uważam, że w polskim biznesie, także w mediach, powinno się rozwijać zasadę leadership, więc nowa praca łączy się z moimi zainteresowaniami - dodaje. Kozak będzie pracował w regionalnym oddziale Russell & Reynolds w Warszawie, który odpowiada za obszar Europy Środkowo-Wschodniej i Azję. Będzie się zajmował m.in. rynkiem mediów – pozyskiwaniem osób na stanowiska prezesów i członków zarządów. Robert Kozak został zwolniony z funkcji kierownika ”Wiadomości” w maju br. przez prezesa TVP Bronisława Wildsteina. Oficjalnym powodem zwolnienia była utrata zaufania i pogarszające się wyniki oglądalności dziennika. Kozak nie zgodził się z tym i złożył w sądzie pozew przeciwko TVP, domagając się przywrócenia do pracy i wypłaty 300 tys. zł odszkodowania. W ubiegłym tygodniu zawarł jednak ugodę z prezesem Wildsteinem, który w jej wyniku wycofał zarzut o spadku oglądalności ”Wiadomości”. Ponadto Kozakowi przedłużono o miesiąc, do końca roku, okres wypowiedzenia w TVP – przez cały ten czas będzie pobierał wynagrodzenie z telewizji. Nie przeszkadza mu to podjąć od września pracy w firmie headhunterskiej.

(RG, 25.07.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.