Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzeczniczka rządu po liście z ambasady USA: Polska nie ogranicza wolności mediów

Rzeczniczka rządu zauważyła, że "dzięki mediom opinia publiczna dowiaduje się o różnych bulwersujących wydarzeniach" (fot. screen YouTube.com/Telewizja Republika)

"Polska tak samo jak USA ceni sobie wolność słowa i w żaden sposób nie ogranicza wolności mediów. Rynek medialny w Polsce jest pluralistyczny, a media prezentują pełne spektrum opinii" - czytamy w stanowisku wydanym przez rzeczniczkę rządu Joannę Kopcińską. Oświadczenie jest konsekwencją listu wysłanego do premiera przez ambasador Stanów Zjednoczonych.

"Nie zamierzamy bezpośrednio odnosić się do treści listu pani ambasador Mosbacher ani faktu jego opublikowania w mediach" - oznajmiła Kopcińska.

Rzeczniczka rządu zauważyła, że "dzięki mediom opinia publiczna dowiaduje się o różnych bulwersujących wydarzeniach". Przypomniała też, że prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie wydarzeń ujawnionych w telewizji TVN. Chodzi o uroczystość obchodów urodzin Adolfa Hitlera, którą pokazali dziennikarze "Superwizjera" TVN w reportażu pt. "Polscy neonaziści".

"Jest jednak oczywiste, że sprawa wymaga bardzo dokładnego wyjaśnienia oraz zbadania czy nie zostały przekroczone granice między relacjonowaniem wydarzeń, a ich kreowaniem" - dodaje rzeczniczka.

Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher w liście wysłanym do premiera Mateusza Morawieckiego wyraziła "głębokie zaniepokojenie" zarzutami, jakie przedstawiciele rządu i PiS stawiają dziennikarzom TVN. W jej ocenie wyrażane przez polityków publicznie wątpliwości co do rzetelności materiału o polskich neonazistach są atakiem na niezależne media.

(KW, PAP, 29.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Condé Nast rezygnuje ze stanowiska

Condé Nast jest wydawcą popularnych magazynów, m.in. “The New Yorker” i “Vanity Fair”

Robert A. Sauerberg Jr., prezes grupy wydawniczej Condé Nast, odejdzie ze stanowiska.

Amerykańskie wydawnictwo poinformowało, że odejście Sauerberga jest konsekwencją zmian w strukturze firmy obejmujących m.in. połączenie biznesów Condé Nast i siostrzanej grupy Condé Nast International, prowadzącej działalność poza Stanami Zjednoczonymi. Sauerberg Jr. pozostanie na stanowisku do czasu wyłonienia nowego prezesa, który będzie odpowiadać zarówno za interesy firmy na rodzimym rynku, jak i za granicą. Wówczas ze swojej funkcji zrezygnuje również prezes Condé Nast International Jonathan Newhouse.

Sauerberg Jr. jest związany z Condé Nast od 2004 roku, a od 2015 roku jest prezesem. Wydawca popularnych magazynów, m.in. “Vogue”, “Vanity Fair” i “The New Yorker”, w 2017 roku zanotował stratę 120 mln dol.

(LL, 29.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.