Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Książka Jacka Międlara niedostępna w sklepie Empik.com

Empik zablokował sprzedaż książki "wobec licznych zgłoszeń klientów" (fot. wPrawo.pl)

Empik zablokował sprzedaż książki Jacka Międlara "Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza" w swoim sklepie internetowym.

"Wobec licznych zgłoszeń naszych klientów, co do faktu, że książka ta szerzy mowę nienawiści, a tym samym łamie polskie prawo, zdecydowaliśmy się na zablokowanie jej dostępności do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" – czytamy w stanowisku zamieszczonym na Twitterze przez rzeczniczkę Empiku Monikę Marianowicz. W jednym z kolejnych wpisów zaznaczyła, że słowo "zablokowaliśmy" nie jest równoznaczne z usunięciem. "Jeżeli zarzuty wobec tej książki się nie potwierdzą (nie będzie też zgłoszeń do prokuratury), to nie będziemy mieć podstaw do tego, żeby utrzymać blokadę" – wyjaśniła rzeczniczka Empiku.

W stacjonarnych salonach Empiku książka nie była sprzedawana.

Książka Jacka Międlara "Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza" ukazała się nakładem wydawnictwa wPrawo.pl. Z opisu zamieszczonego na jego stronie wynika, że Międlar "definiuje choroby trawiące Kościół katolicki i polskie społeczeństwo", a także "ujawnia i piętnuje homoseksualne lobby w Kościele i liberalizm, który wkradł się w jego szeregi i destabilizuje go od środka".

Jacek Międlar to były ksiądz, znany z homofobicznych i antysemickich wypowiedzi.

(KOZ, 20.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.