Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP pyta prokuraturę o śledztwo dotyczące reportażu "Superwizjera"

TVN pozywa serwis Wpolityce.pl i tygodnik "Sieci" za zarzuty wobec autorów reportażu "Superwizjera (screen: "Superwizjer"/TVN 24)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP pyta gliwicką prokuraturę o śledztwo prowadzone w związku z reportażem "Superwizjera" TVN pt. "Polscy neonaziści", w którym pokazane były obchody urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicach Wodzisławia Śląskiego w 2017 roku.

CMWP SDP zwróciło się do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach o przedstawienie informacji dotyczącej ustaleń śledztwa ws. "udziału nadawcy audycji (Spółki TVN SA) w wydarzeniach będących przedmiotem śledztwa oraz informacji na temat roli dziennikarzy w tej sprawie". "Sprawa ta jest bardzo istotna w kontekście realizacji zasady wolności słowa ze względu na społeczne skutki, jakie wywołała emisja reportażu" – napisano w stanowisku opublikowanym na stronie internetowej Centrum.

Jak informowaliśmy, TVN pozywa serwis Wpolityce.pl i tygodnik "Sieci" (Fratria) za zarzuty wobec autorów reportażu "Superwizjera". Redakcja "Superwizjera" zaprzeczyła, aby "jakikolwiek członek ekipy TVN biorącej udział w realizacji reportażu »Polscy neonaziści« przekazał jakiekolwiek pieniądze Mateuszowi S. ps. Sitas lub komukolwiek, kto brał udział w organizacji urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicy Wodzisławia Śląskiego".

(GDYJ, 20.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.