Dział: RADIO

Dodano: Listopad 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncesja Radia Hobby wygasa w niedzielę

Kamper stanął przed siedzibą KRRiT kilka dni temu (fot. Facebook.com/Radio Hobby)

W niedzielę 18 listopada wygasa koncesja legionowskiego Radia Hobby. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w tym tygodniu spotkał się z przedstawicielami rozgłośni.

W 2016 roku KRRiT co prawda cofnęła koncesję Radiu Hobby za emitowanie audycji państwowego rosyjskiego Radia Sputnik, ale poprzedni przewodniczący Rady wstrzymał wykonanie tej decyzji do zakończenia sprawy przed sądem administracyjnym. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę Radia Hobby, ale nadawca odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA dotychczas nie wyznaczył terminu rozprawy).

Radio Hobby nadawało dalej, a jego koncesja cały czas obowiązywała. Nadawca nie wystąpił jednak o jej przedłużenie. Zgodnie z przepisami nadawca musi się zwrócić o koncesję na kolejnych 10 lat najpóźniej rok przed jej wygaśnięciem.

We wtorek, na kilka dni przed datą wygaśnięcia koncesji Radia Hobby, przed siedzibą KRRiT stanął kamper z banerem: "Protest głodowy w obronie Radia Hobby 89,4FM i wolnych mediów". Zwolennicy rozgłośni poprosili o spotkanie z przewodniczącym Rady Witoldem Kołodziejskim.

Do spotkania doszło jeszcze we wtorek, wziął w nim udział założyciel stacji Paweł Kubalski. – W trakcie spotkania przewodniczący KRRiT poinformował o warunkach prawnych związanych z wygaśnięciem koncesji 18 listopada oraz o możliwości złożenia przez zainteresowanych wniosku o udzielenie koncesji po ogłoszeniu przez KRRiT wolnej częstotliwości w Legionowie – informuje rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska.

Dotychczas KRRiT nie podjęła uchwały o przeznaczeniu do konkursu częstotliwości wykorzystywanej przez Radio Hobby. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał już w grudniu 2016 roku decyzję, że z chwilą cofnięcia koncesji wygasła rezerwacja częstotliwości Radia Hobby. Później Urząd zakazał radiu używania nadajnika. Według UKE Radio Hobby prowadziło "nielegalną działalność nadawczą".

(KOZ, 16.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W czwartek RMN zajmie się wyborem prezesa Polskiego Radia

Andrzej Rogoyski wykonuje obowiązki prezesa Polskiego Radia od 6 sierpnia (screen YouTube.com/Polskie Radio)

W czwartek 22 listopada Rada Mediów Narodowych ma wybrać prezesa Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

Na czwartek zwołano posiedzenie RMN, w porządku którego znalazł się wybór szefa publicznego radia. Będzie to kolejne podejście Rady - wcześniej miała ona tego dokonać 7 listopada, ale dzień przed posiedzeniem zostało ono odwołane.

Obowiązki prezesa Polskiego Radia pełni obecnie czasowo oddelegowany z rady nadzorczej jej przewodniczący Andrzej Rogoyski. To właśnie Rogoyski jest wskazywany do powołania na prezesa radia.

(KOZ, 19.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.