Dział: RADIO

Dodano: Listopad 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wręczono "Melchiory 2018" za najlepsze reportaże roku

Laureaci "Melchiorów" na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Lutosławskiego (screen: Youtube.com/Polskie Radio)

Dorota Jaśkiewicz-Łebek otrzymała Złotego Melchiora w  kategorii Radiowy Reportażysta Roku w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów "Melchiory 2018”. Nagrody wręczono w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Lutosławskiego w Warszawie.

Dorota Jaśkiewicz-Łebek obok tytułu i statuetki otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł. Jury nagrodziło ją za „kunsztownie zbudowane i poruszające opowieści o artystach”.

W kategorii Premiera Roku przyznano dwie równorzędne nagrody Srebrnego Melchiora: producentom niezależnym Adamowi Bochińskiemu i Maciejowi Hameli za "opowieść o polskości w pasjonującym dokumencie »Bitwa pod Gortatem«" oraz Agnieszce Czyżewskiej-Jacqument z Polskiego Radia Lublin za reportaż "Jestem Rózią". 

W kategorii Inspirację nagrodzono Dagmarę Drzazgę. Przyznano też dwie nagrody specjalne o wartości 3 tys. zł Oldze Mickiewicz-Adamowicz oraz Adamowi Bogoryi-Zakrzewskiemu.

Wręczona została również Nagroda Specjalna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (statuetka Melchiora), którą honorowane są osoby lub instytucje działające na rzecz rozwoju reportażu i jego promocji. Otrzymał ją Wiesław Molak z Programu 1 Polskiego Radia.

Laureatką Grand Prix KRRIT za najlepszy reportaż radiowy nagrodzona została Hanna Bogoryja-Zakrzewska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorka dokumentu "Koncert na dwa M – Muzyka i Marzenie". 

Stypendium w ramach konkursu im. Jacka Stwory otrzymała Magdalena Świerczyńska-Dolot z Polskiego Radia Gdańsk.

W tym roku do konkursu „Melchiory” nadesłano 64 prace. Polskie Radio zaprosiło do udziału w konkursie reportażystów radia publicznego, jego współpracowników, autorów reportaży i filmów dokumentalnych oraz reportaży telewizyjnych. 

(PAP, PAZ, 15.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.