Dział: PRASA

Dodano: Listopad 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gremi Media miała 5,8 mln zł zysku netto po trzech kwartałach 2018 roku

Głównym akcjonariuszem Gremi Media jest spółka KCI kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza (fot. Piotr Król/"Press")

Grupa kapitałowa Gremi Media SA (wydawca m.in. "Rzeczpospolitej" i "Parkietu") w pierwszych trzech kwartałach wypracowała 5,8 mln zł zysku netto (344 tys. zł w tym samym okresie 2017 roku).

W trzech kwartałach przychody ze sprzedaży ogółem wzrosły o 3,5 proc., do 74,47 mln zł, w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Wskaźnik EBITDA wzrósł o 172,9 proc., do 9,89 mln zł.

W samym trzecim kwartale przychody Gremi Media wzrosły o 7,8 proc., do 24,25 mln zł. Zysk wyniósł 1,75 mln zł (wobec straty 647 tys. zł rok wcześniej), a wskaźnik EBITDA wzrósł o 360 proc., do 3,61 mln zł.

"Szczególnie cieszy nas to, że potrafimy generować wyższe przychody gotówkowe, niż w analogicznych okresach ubiegłego roku. W dużej mierze jest to związane z nowo wprowadzanymi produktami cyfrowymi, które są osią naszej strategii rozwoju" - komentuje cytowany w komunikacie Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.

Gremi Media od listopada 2017 roku jest notowana na giełdowym rynku równoległym NewConnect. Jej głównym akcjonariuszem jest grupa KCI, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza.

(GDYJ, 15.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK sprawdza, czy Ruch nie naruszył przepisów o ochronie konkurencji

Ruch jest winien wydawcom już ok. 280 mln zł (fot. materiały prasowe)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie, w którym bada, czy nie doszło do zabronionej prawem zmowy Ruchu z częścią wydawców - donosi "Puls Biznesu".

UOKiK informuje, że postępowanie ma charakter wyjaśniający. - Badamy między innymi relacje Ruch SA z wydawcami prasy. Postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko przedsiębiorcom. Nie ma więc sformułowanych żadnych zarzutów, sprawdzamy obecnie sytuację na rynku - informuje Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.

Urząd antymonopolowy podkreśla, że jest to wczesny etap postępowania i nie można jeszcze mówić o konkretnych rozstrzygnięciach. - Możliwe jest zamknięcie postępowania wyjaśniającego bez postawienia zarzutów bądź wszczęcie postępowania antymonopolowego przeciwko konkretnym podmiotom - wyjaśnia Chmielowski.

Rzeczniczka Ruch SA Joanna Dzwonkowska zaznacza, że w postępowaniu wyjaśniającym prowadzonym przez UOKiK spółka nie jest stroną. - Nie udzielamy szczegółowego komentarza w tym temacie zarówno ze względu na tajemnicę przedsiębiorstwa, jak również fakt, że spółka nie jest upoważniona do udzielania informacji na temat sprawy prowadzonej przez organ zewnętrzny - wyjaśnia Dzwonkowska.

Przypomnijmy, że drugi w naszym kraju co do wielkości dystrybutor i sprzedawca prasy jest winien wydawcom już ok. 280 mln zł. Pod koniec października rada nadzorcza Ruchu powołała na stanowisko prezesa spółki Roberta Wardaka. Na początku września sąd zabezpieczył majątek Ruchu poprzez ustanowienie spółki Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja tymczasowym nadzorcą sądowym. Celem postępowania jest zawarcie układu częściowego, obejmującego wydawców posiadających wierzytelności o wartości co najmniej 1 mln zł. Sąd i kolporter nie informują, którzy wierzyciele zostali objęci tym postępowaniem.

(GDYJ, 15.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.