Dział: PRASA

Dodano: Listopad 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gremi Media miała 5,8 mln zł zysku netto po trzech kwartałach 2018 roku

Głównym akcjonariuszem Gremi Media jest spółka KCI kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza (fot. Piotr Król/"Press")

Grupa kapitałowa Gremi Media SA (wydawca m.in. "Rzeczpospolitej" i "Parkietu") w pierwszych trzech kwartałach wypracowała 5,8 mln zł zysku netto (344 tys. zł w tym samym okresie 2017 roku).

W trzech kwartałach przychody ze sprzedaży ogółem wzrosły o 3,5 proc., do 74,47 mln zł, w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Wskaźnik EBITDA wzrósł o 172,9 proc., do 9,89 mln zł.

W samym trzecim kwartale przychody Gremi Media wzrosły o 7,8 proc., do 24,25 mln zł. Zysk wyniósł 1,75 mln zł (wobec straty 647 tys. zł rok wcześniej), a wskaźnik EBITDA wzrósł o 360 proc., do 3,61 mln zł.

"Szczególnie cieszy nas to, że potrafimy generować wyższe przychody gotówkowe, niż w analogicznych okresach ubiegłego roku. W dużej mierze jest to związane z nowo wprowadzanymi produktami cyfrowymi, które są osią naszej strategii rozwoju" - komentuje cytowany w komunikacie Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.

Gremi Media od listopada 2017 roku jest notowana na giełdowym rynku równoległym NewConnect. Jej głównym akcjonariuszem jest grupa KCI, kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza.

(GDYJ, 15.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.