Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN pozywa Wpolityce.pl i "Sieci" za publikacje o reportażu "Superwizjera"

Kadry z filmu "Polscy neonaziści" (screen z "Superwizjer"/TVN 24)

TVN pozywa serwis Wpolityce.pl i tygodnik "Sieci" (Fratria) za zarzuty wobec autorów reportażu "Superwizjera" pt. "Polscy neonaziści", w którym pokazana była uroczystość obchodów urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicach Wodzisława Śląskiego w 2017 roku.

"Odrzucamy wszelkie zarzuty zawarte w tych publikacjach, a w szczególności ten, że telewizja TVN zapłaciła osobom trzecim za zorganizowanie tego wydarzenia. Oskarżenia te są całkowicie niezgodne z prawdą, co wykaże postępowanie przed sądem" - napisano w rozesłanym do mediów w środę oświadczeniu telewizji. "Publikacja tej fałszywej informacji jest zniesławiająca i narusza prawa osobiste dziennikarzy oraz prawa TVN, dlatego do sądu zostanie wniesiony odpowiedni pozew" - zapowiedziała stacja. TVN szczegółów pozwu nie chce ujawniać.

Wojciech Biedroń w serwisie Wpolityce.pl i tygodniku "Sieci" napisał, że z zeznań Mateusza S., prezesa stowarzyszenia Duma i Nowoczesność (toczy się wobec niego śledztwo Prokuratury Okręgowej w Gliwicach), wynika, że impreza neofaszystów została zamówiona przez dwóch mężczyzn i była maskaradą, za którą zapłacono jej organizatorowi. S. miał otrzymać 20 tys. w reklamówce, gdy odbierał swojego syna z przedszkola. Zleceniodawcy mieli postawić warunek, by na urodziny zaprosić Annę Sokołowską - według portalu to dziennikarka "Superwizjera" i współautorka reportażu Anna Sobolewska. "Czy neonazistowski serial zafundowany nam przez TVN był więc maskaradą i ustawką za pieniądze pochodzące z niewiadomego źródła?" - zastanawia się Wpolityce.pl.

Po publikacji Wpolityce.pl redakcja "Superwizjera" zaprzeczyła, aby "jakikolwiek członek ekipy TVN biorącej udział w realizacji reportażu »Polscy neonaziści« przekazał jakiekolwiek pieniądze Mateuszowi S. ps. Sitas lub komukolwiek, kto brał udział w organizacji urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicy Wodzisławia Śląskiego".

(KOZ, 15.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.