Dział: RADIO

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Antyradiu debiutuje audycja tworzona z "Playboyem"

Program "Gra wstępna" poprowadzą Joanna Zientarska, Rafał Jemielita i Robert Ziębiński (fot. materiały prasowe)

Antyradio od piątku emitować będzie audycję "Gra wstępna", powstającą we współpracy z miesięcznikiem "Playboy".

Według zapowiedzi ma to być program o seksie, technologii, kulturze i sporcie. Będzie nadawany w piątki od 22 do 24. Audycję poprowadzą Joanna Zientarska z Antyradia oraz Rafał Jemielita i Robert Ziębiński z "Playboya".

(KOZ, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze publicznego radia oburzeni słowami nt. prof. Bartoszewskiego

Zarząd stowarzyszenia: Marcin Majchrowski, Dorota Nygren i Wojciech Dorosz (fot. archiwum)

Zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego wydał oświadczenie, w którym protestuje przeciwko „drastycznemu obniżaniu standardów pracy dziennikarskiej” i prosi władze Polskiego Radia o „zajęcie jednoznacznego stanowiska” w sprawie nazwania prof. Władysława Bartoszewskiego „bydlakiem” przez gościa audycji w radiowej Trójce. 

"Taki bydlak powiedział, że Polska to jest taka brzydka panna, która nie bardzo może sobie znaleźć męża" - powiedział w trakcie środowego programu "Trójka na poważnie" muzyk Paweł Piekarczyk. "Ja mówiłem o Bartoszewskim akurat" - dodał po chwili. Prowadzący audycję  Wojciech Reszczyński nie zareagował.

- Ubolewam, że te słowa padły z ust gościa w audycji na żywo - powiedział „Presserwisowi” Wiktor Świetlik, dyrektor Programu III Polskiego Radia.

„Jesteśmy oburzeni tym, co zaszło (…) Jesteśmy dalecy od tego, by ograniczać swobodę wypowiedzi, czy odbierać komukolwiek prawo do krytycznej oceny osób i wydarzeń. Ale debata na antenie publicznego radia powinna odbywać się z poszanowaniem godności wszystkich osób, także zmarłych. Za jakość tej debaty odpowiedzialni są zaś dziennikarze, dlatego naruszanie godności innych powinno spotykać się z reakcją i dystansowaniem się od tego typu wypowiedzi” -  napisał zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego, który tworzą dziennikarze Polskiego Radia: Wojciech Dorosz, Dorota Nygren i Marcin Majchrowski.

Jak podkreślają, protestują przeciwko drastycznemu obniżaniu standardów pracy dziennikarskiej. „Prosimy władze Polskiego Radia o zajęcie jednoznacznego stanowiska w tej sprawie. Warto być przyzwoitym!” - czytamy w oświadczeniu.

(PAZ, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.