Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zakończono zdjęcia do serialu TVP "Stulecie Winnych"

Jedną z ról w serialu gra Jan Wieczorkowski (fot. materiały prasowe)

Zakończyły się zdjęcia do nowego serialu obyczajowego Telewizji Polskiej "Stulecie Winnych”, zrealizowanego na motywach sagi Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem. Emisja planowana jest wiosną 2019 roku.

Serial opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny z podwarszawskiego Brwinowa, wplecionych w wydarzenia XX wieku. Akcja rozpoczyna się z chwilą wybuchu pierwszej wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych.

W serialu pojawią się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska, Katarzyna Wajda oraz Roman Gancarczyk.

Reżyserem "Stulecia Winnych” jest Piotr Trzaskalski. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik. Serial na zlecenie TVP produkuje Endemol Shine Polska.

(KOZ, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd zakazał TVP naruszania dóbr osobistych Stanisława Gawłowskiego

(fot. WikimediaCommons)

Sąd Apelacyjny w Warszawie zakazał Telewizji Polskiej formułowania tez, które naruszają dobra osobiste posła PO Stanisława Gawłowskiego.

O postanowieniu sądu poinformował na Twitterze pełnomocnik Gawłowskiego Roman Giertych. W imieniu Gawłowskiego złożył on pozew przeciwko TVP o naruszenie dóbr osobistych poprzez ujawnianie informacji z materiałów prokuratury o życiu intymnym najemców Gawłowskiego.

Chodzi o materiały i wypowiedzi, jakie pojawiały się m.in. w programie "Woronicza 17" w TVP Info. Na stronie Tvp.info w połowie maja opublikowano tekst, w którym napisano, że "w mieszkaniu polityka PO Stanisława Gawłowskiego działa agencja towarzyska, erotyczny proceder trwa w najlepsze. Reporterzy »Wiadomości« zadzwonili pod wskazany numer i dowiedzieli, że mogą się umówić na wizytę z prostytutką".

(PD, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.