Dział: RADIO

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prof. Bartoszewski nazwany w Trójce "bydlakiem", bez reakcji prowadzącego

W Programie III Polskiego Radia gość audycji "Trójka na poważnie" Wojciecha Reszczyńskiego nazwał nieżyjącego prof. Władysława Bartoszewskiego "bydlakiem". Prowadzący nie zareagował. Dyrektor anteny będzie rozmawiać w tej sprawie z autorem programu.

Audycja "Trójka na poważnie", wyemitowana w środę o 22, dotyczyła płyty "Nieugięci i niepokorni 1914-1921" Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka. Oprócz nich w studiu gościem był również historyk prof. Wiesław Jan Wysocki, który opatrzył płytę okolicznościowym komentarzem.

"Taki bydlak powiedział, że Polska to jest taka brzydka panna, która nie bardzo może sobie znaleźć męża" - powiedział w trakcie programu Paweł Piekarczyk. "Ja mówiłem o Bartoszewskim akurat" - dodał po chwili. Wojciech Reszczyński nie zareagował.

"Przesłuchałem kilka razy... Słowo »wstyd« to już za mało. @WiktorSwietlik, mógłbyś zareagować?" - skomentował na Twitterze Damian Kwiek, były dziennikarz Trójki.

- Ubolewam, że te słowa padły z ust gościa w audycji na żywo - mówi Wiktor Świetlik, dyrektor Programu III Polskiego Radia. - Jest to ryzyko związane z audycjami na żywo, że nigdy nie mamy kontroli nad tym, co powie gość - tłumaczy Świetlik i dodaje: - W dzisiejszych czasach w sferze publicznej takie drastyczne przekroczenia są dosyć powszechne. I to było jedno z nich, absolutnie niedopuszczalne. Zamierzam odbyć rozmowę z prowadzącym i zobaczę, co dalej.

(KOZ, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Antyradiu debiutuje audycja tworzona z "Playboyem"

Program "Gra wstępna" poprowadzą Joanna Zientarska, Rafał Jemielita i Robert Ziębiński (fot. materiały prasowe)

Antyradio od piątku emitować będzie audycję "Gra wstępna", powstającą we współpracy z miesięcznikiem "Playboy".

Według zapowiedzi ma to być program o seksie, technologii, kulturze i sporcie. Będzie nadawany w piątki od 22 do 24. Audycję poprowadzą Joanna Zientarska z Antyradia oraz Rafał Jemielita i Robert Ziębiński z "Playboya".

(KOZ, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.