Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W chińskiej telewizji wystąpili wygenerowani komputerowo prezenterzy

To pierwszy w historii przypadek, kiedy wiadomości zapowiada prezenter wygenerowany komputerowo (screen: Youtube.com/ChinaViewTV)

W chińskiej telewizji państwowej agencji informacyjnej Xinhua po raz pierwszy w historii wiadomości zapowiadali prezenterzy, których twarze i głosy zostały wygenerowane komputerowo. Do ich stworzenia posłużono się sylwetkami istniejących w rzeczywistości pracowników agencji.

DeepFake to technologia oparta na sztucznej inteligencji, która pozwala na wygenerowanie w materiale wideo twarzy oraz sylwetek dowolnych osób. W Polsce o tej technologii zrobiło się głośno, kiedy redakcja BuzzFeed News opublikowała film, na którym były prezydent USA Barack Obama obrażał obecnego prezydenta Donalda Trumpa. Okazało się, że postać Obamy została wykreowana za pomocą aplikacji FakeApp, a głosu użyczył mu komik Jordan Peele.

Nowy projekt chińskiej agencji Xinhua zakłada stworzenie za pomocą nowej technologii prezenterów, którzy będą bez przerwy prowadzić serwisy informacyjne w kilku językach. Sylwetki oraz głos postaciom użyczyli dwaj prawdziwi prezenterzy stacji. To, co mają mówić, zostaje najpierw zapisane w formie tekstu, a następnie jest przetwarzane przez syntezator mowy.

(PD, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 13, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix chce wprowadzić tańszy abonament w biedniejszych krajach

(fot. freestocks.org/Unsplash.com)

Netflix pracuje nad tańszą wersją abonamentową. Oferta ma być skierowana do klientów z mniej zamożnych rynków.

Szef serwisu streamingowego, Reed Hastings, przyznał w wywiadzie dla agencji informacyjnej Bloomberg, że Netflix przygotowuje nową wersję abonamentu - tańszą, ale jednocześnie z ograniczonym zakresem kontentu. Na ona zostać wprowadzona w wybranych, mniej zamożnych krajach. Inne szczegóły tego projektu nie zostały ujawnione. Pod koniec zeszłego kwartału Netflix miał ponad 130 mln płacących subskrybentów.

(LL, 13.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.