Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook wprowadza nowe regulacje

Wśród oznaczanych profili przez FB są m.in. rosyjski serwis Sputnik, irańska telewizja Press TV i chińska agencja Xinhua (fot. Pixabay.com)

Facebook zapowiedział, że będzie oznaczać posty publikowane przez zagraniczne państwowe media (m.in. chińskie, rosyjskie i irańskie) oraz zablokuje ich reklamy ukierunkowane na użytkowników w USA.

Serwis społecznościowy poinformował, że w początkowej fazie wdrażania nowych regulacji specjalne oznaczenia otrzyma ponad 200 profili. Wśród nich znajdą się m.in. rosyjski serwis internetowy Sputnik, irańska telewizja Press TV i chińska agencja prasowa Xinhua News.

- Facebook nie będzie oznaczać amerykańskich mediów, bo nawet państwowe media w tym kraju mają niezależność redakcyjną - zapowiedział Nathaniel Gleicher, szef Facebooka do spraw cyberbezpieczeństwa.

Facebook ogłosił również, że przed zaplanowanymi na listopad wyborami prezydenckimi w USA będzie blokować reklamy zagranicznych państwowych mediów ukierunkowane na amerykańskich odbiorców.

Galeria: 40 lat CNN

(LL, 08.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.