Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Pomorska" liderem sprzedaży po trzech kwartałach

We wrześniu średnia sprzedaż "Gazety Pomorskiej" wyniosła 27 976 egz. (fot. pixabay.com)

W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku liderem sprzedaży wśród dzienników regionalnych i lokalnych była "Gazeta Pomorska". Większość tytułów w tym segmencie zanotowała dwucyfrowe spadki. Najwięcej stracił "Dziennik Zachodni".

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, średnia sprzedaż ogółem "Gazety Pomorskiej" wyniosła w trzech kwartałach 29 356 egz. i była niższa o 11,3 proc. niż w tym okresie 2017 roku. Na drugim miejscu był "Dziennik Zachodni" – 25 121 egz., który zanotował największy spadek (o 17 proc.), a na trzecim "Głos Wielkopolski" – 21 227 egz. (spadek o 11,34 proc.).

W samym wrześniu średnia sprzedaż ogółem "Gazety Pomorskiej" wyniosła 27 976 egz. i była o 12,55 proc. niższa w porównaniu z wrześniem 2017 roku. Na drugim miejscu był "Dziennik Zachodni" – 22 550 egz. (spadek o 24,34 proc.), a na trzecim "Głos Wielkopolski" – 19 560 egz. (spadek o 17,15 proc.). Wydawcą wymienionych w zestawieniu tytułów, poza "Kurierem Szczecińskim", który wydaje spółka Kurier Szczeciński, jest Polska Press Grupa. (GDYJ)

(GDYJ, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biały Dom: wyrwany mikrofon i unieważniona przepustka dziennikarza CNN

Donald Trump powiedział, że dziennikarz CNN jest źle wychowany, a jego stacja publikuje fake newsy (screen: Youtube.com/CSPAN)

Korespondentowi CNN unieważniono przepustkę do Białego Domu, jako oficjalny powód podając nieodpowiednie zachowanie dziennikarza w trakcie konferencji prezydenta Donalda Trumpa. Z korespondentem CNN solidaryzują się dziennikarze innych amerykańskich mediów.

Kiedy Jim Acosta próbował zadać amerykańskiemu prezydentowi pytanie dotyczące śledztwa w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA, Trump kazał mu odłożyć mikrofon. Ostatecznie mikrofon wyrwała z ręki dziennikarza przedstawicielka administracji Białego Domu. Trump z kolei powiedział, że Acosta jest źle wychowany, a CNN publikuje fake newsy, przez co jest „wrogiem ludu”.

Acosta dowiedział się później od Secret Service, że unieważniono jego przepustkę do Białego Domu. Jako oficjalny powód podano nieodpowiednie zachowanie dziennikarza wobec stażystki, która odebrała mu mikrofon - miał on "dotykać ją w dwuznaczny sposób".

W mediach społecznościowych z Acostą solidaryzowali się dziennikarze m.in. Reutera oraz „New York Timesa”.

Amerykańcy dziennikarze kolejny raz stają w obronie kolegi po fachu. Pod koniec lipca szef stacji Fox News Jay Wallace skrytykował Biały Dom za niewpuszczenie na konferencję prasową w Białym Domu dziennikarki CNN Kaitlin Collins.

(PD, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.