Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wyborcza.pl nie musi prostować informacji o kosztach sylwestra TVP

Sąd orzekł, że skoro stanowisko TVP zostało przedstawione w artykule, telewizja nie może się domagać sprostowania (screen sylwester.tvp.pl)

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, że Wyborcza.pl nie musi publikować sprostowania informacji o kosztach organizacji sylwestra w Zakopanem. Domagała się tego Telewizja Polska.

Tekst Agnieszki Kublik "Morawiecki przyszedł, Kurski musi odejść? W PiS zaczepiają: »Słyszała pani, ile Sławomir dostał od TVP za jedną piosenkę?«" serwis Wyborcza.pl opublikował 15 stycznia 2018 roku. W leadzie tekstu napisano: "Sylwester w Zakopanem kosztował TVP blisko 10 mln zł, a Sławomir dostał ponad 100 tys. zł za wykonanie jednej piosenki? Tak mówią w PiS i są oburzeni".

Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział na Twitterze proces. "TVP pozywa za niechlujne kłamstwa wyborcza.pl o rekordowym Sylwestrze TVP w Zakopanem. Nawet Despacito chcą zohydzić" - oświadczył wówczas.

TVP zamiast złożenia pozwu zażądała sprostowania, a gdy Agora odmówiła jego publikacji, sprawa trafiła do sądu.

Sąd Okręgowy w Warszawie 23 kwietnia w całości oddalił powództwo TVP. W środę Sąd Apelacyjny - jak poinformowała Wyborcza.pl - orzekł, że ponieważ stanowisko TVP zostało przedstawione w artykule, telewizja nie może się domagać publikacji sprostowania.

(KOZ, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Główne portale przygotowują się na obchody 100-lecia niepodległości

Redakcje portali Onet.pl, WP.pl, Interia.pl i Gazeta.pl przygotowały specjalne materiały z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Na stronach głównych będą też relacjonowały wydarzenia związane z obchodami rocznicy.

11 listopada po godz. 13 na Onet.pl zostanie wyemitowany na żywo specjalny program "100 lat Polsko" z udziałem osób ze świata kultury, dziennikarzy i polityków. Program poprowadzą Katarzyna Janowska i Marcin Zawada, a relacje ze studia wirtualnego przeprowadzi Iwona Kutyna.

W niedzielę na WP.pl Mariusz Szczygieł z "Dużego Formatu", dodatku reporterskiego do "Gazety Wyborczej", podsumuje prowadzoną od kilku miesięcy akcję "Polska PRO100", w ramach której publikowano w portalu reportaże na temat współczesnej Polski. Na stronie głównej zostanie również wyemitowana na żywo debata, którą poprowadzi Jacek Żakowski, publicysta tygodnika "Polityka".

Redakcja Interia.pl opublikuje materiały powstałe na podstawie archiwalnych źródeł. Redakcja przypomni m.in., jakie nastroje panowały w Polsce w 10 lat po odzyskaniu niepodległości. Oprócz tego zaplanowano quiz historyczny i sondę na temat najważniejszych wydarzeń z ostatnich 100 lat.

Redakcja portalu Gazeta.pl przeprowadzi rekonstrukcję wydarzeń z 11 listopada 1918 roku. Na stronie pojawią się także artykuły i materiały multimedialne związane ze świętem. Użytkownicy będą mogli także obejrzeć wszystkie specjalne odcinki weekendowego cyklu "Młoda Polska".

(PD, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.