Dział: RADIO

Dodano: Listopad 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMN nie wybierze dziś prezesa Polskiego Radia

Andrzej Rogoyski jest w radiu wskazywany do objęcia stanowiska prezesa (screen: Youtube.com/Polskie Radio)

Środowe posiedzenie Rady Mediów Narodowych, na którym miał zostać wybrany prezes Polskiego Radia, zostało odwołane. Na rano zwołano posiedzenie rady nadzorczej spółki.

Na razie nie jest znany nowy termin posiedzenia Rady Mediów Narodowych. – Rada zbierze się jeszcze w listopadzie – zapewnia Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN. 

RMN miała w środę powołać prezesa Polskiego Radia, bo we wtorek 6 listopada minął trzymiesięczny okres oddelegowania z rady nadzorczej przewodniczącego Andrzeja Rogoyskiego do kierowania spółką. To Rogoyski jest w radiu wskazywany do objęcia stanowiska prezesa.

W środę rano zbierze się za to rada nadzorcza Polskiego Radia, która – według naszych informacji – prawdopodobnie zdecyduje o delegowaniu przewodniczącego Rogoyskiego do pełnienia obowiązków prezesa na kolejne trzy miesiące.

Juliusz Braun z RMN zwrócił się do przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego o zlecenie opinii prawnej, czy w świetle przepisów kodeksu spółek handlowych możliwe jest przedłużenie oddelegowania członka rady nadzorczej do pełnienia funkcji członka zarządu na okres przekraczający trzy miesiące.

Dotychczasowy prezes Polskiego Radia Jacek Sobala został 6 sierpnia zawieszony przez radę nadzorczą spółki, a 28 sierpnia Rada Mediów Narodowych odwołała go ze stanowiska.

W zarządzie Polskiego Radia zasiada również Mariusz Staniszewski.  

(KOZ, 07.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio nadal ma tylko p.o. prezesa

Andrzej Rogoyski wykonuje obowiązki prezesa Polskiego Radia od 6 sierpnia (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Rada nadzorcza Polskiego Radia oddelegowała w środę przewodniczącego Andrzeja Rogoyskiego do dalszego pełnienia obowiązków prezesa spółki - dowiedział się "Presserwis".

We wtorek zakończyło się trzymiesięczne oddelegowanie Andrzeja Rogoyskiego, na które rada nadzorcza zdecydowała się po zawieszeniu w sierpniu prezesa radia Jacka Sobali. W środę zebrała się rada nadzorcza Polskiego Radia, która - jak ustaliliśmy - ponownie oddelegowała ze swojego składu Rogoyskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa przez trzy miesiące.

Do zamknięcia wydania "Presserwisu" oficjalnej informacji na ten temat nie otrzymali pracownicy Polskiego Radia. Rzeczniczka spółki Małgorzata Kaczmarczyk nie odpowiedziała na nasze pytanie.

Wątpliwości dotyczące możliwości przedłużenia oddelegowania członka rady nadzorczej do pełnienia funkcji członka zarządu na okres przekraczający trzy miesiące ma Juliusz Braun z Rady Mediów Narodowych. Zwrócił się on do przewodniczącego Rady Krzysztofa Czabańskiego o zlecenie opinii prawnej w tej sprawie. Z naszych informacji wynika, że Rada taką opinię już ma i wynika z niej, że Rogoyski może być ponownie oddelegowany do pełnienia funkcji członka zarządu.

Rada Mediów Narodowych w środę miała wybrać nowego prezesa, ale dzień wcześniej odwołała posiedzenie. Ma ono zostać zwołane jeszcze w listopadzie. To Andrzej Rogoyski typowany jest w Polskim Radiu na nowego prezesa spółki.

(KOZ, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.