Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP i Nielsen rozpoczęły rozmowy ws. audytu oglądalności

Prezes TVP Jacek Kurski uważa, że wyniki oglądalności TVP są wyższe od wykazywanych przez Nielsena (fot. Simona Supino/"Press")

Telewizja Polska i spółka Nielsen rozpoczęły rozmowy w sprawie przeprowadzenia audytu oglądalności, który na zlecenie TVP ma zostać przeprowadzony przez firmę Sadren. Telewizja i Nielsen ustalają szczegółowy zakres i zasady przebiegu audytu, ale jego część operacyjna jeszcze się nie rozpoczęła.

Pod koniec sierpnia TVP wybrała biuro audytorskie Sadren do przeprowadzenia kontroli w Nielsenie w zakresie "sprawdzenia prawidłowości i rzetelności wykonywania badania założycielskiego" i "struktury, rekrutacji, utrzymania, rotacji i funkcjonowania panelu".

W poniedziałek 29 października w siedzibie TVP odbyło się spotkanie przedstawicieli zespołu globalnego kierownictwa firmy Nielsen, Roberto Pedriettiego, Vittorio Sali oraz Kimona Zorbasa z zespołem zarządzającym TVP pod kierownictwem prezesa telewizji Jacka Kurskiego.

TVP i Nielsen wydały wspólne oświadczenie, w którym czytamy m.in.: "Strony zobowiązały się do podjęcia niezwłocznych działań i decyzji pozwalających na szybkie rozpoczęcie audytu poprzez ustalenie precyzyjnego zakresu i zasad przebiegu fazy wykonawczej".

- To było konstruktywne spotkanie. Przedstawiliśmy listę naszych wątpliwości związanych z tym audytem, ale część operacyjna audytu jeszcze się nie rozpoczęła – mówi przedstawiciel Nielsena, znający kulisy rozmów. - Będziemy dalej rozmawiać z TVP i z audytorem o zakresie i zasadach tego audytu – dodaje.

Jacek Kurski, odkąd w styczniu 2016 roku został prezesem TVP, krytykuje panel Nielsena, bo jego zdaniem wyniki oglądalności telewizji publicznej są wyższe od wykazywanych przez Nielsena. TVP, oprócz wyników Nielsena, posługuje się obecnie też pomiarem MOR (modelem oglądalności rzeczywistej). Wyniki opiera na danych z dekoderów firmy Netia.

(GDYJ, 31.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix pokazał, jak będzie wyglądał Wiedźmin

W rolę Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (Screen:Instagram.com/henrycavill)

Netflix rozpoczyna na Węgrzech zdjęcia do serialu „Wiedźmin”. Zaprezentowano, jak będzie wyglądał tytułowy bohater. 

Grający w serialu główną rolę Henry Cavill udostępnił na Instagramie nagranie w stroju Geralta z Rivii.

Ogłoszono też kolejne nazwiska z obsady, w której znalazł się m.in. polski aktor Maciej Musiał. 

10 października Netflix ogłosił pierwsze nazwiska aktorów, którzy wystąpią w serialu. W środę podano kolejne. W serialu wystąpią: Eamon Farren („A.B.C.”, „Twin Peaks”) jako Cahir, Joey Batey („Templariusze”, „Cormoran Strike”) jako Jaskier, Lars Mikkelsen („House of Cards”, „Sherlock”) jako Stregobor, Royce Pierreson („Wanderlust”, „Judy”) jako Istredd, Maciej Musiał („1983”) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte („Jamillah & Aladdin”, „Dickensian”) jako Dara oraz Anna Shaffer („Harry Potter”) jako Triss.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#Geralt #TheWitcher #Netflix @Netflix

Post udostępniony przez Henry Cavill (@henrycavill)

Showrunnerką i producentką wykonawczą serialu jest Lauren Schmidt Hissrich („Marvel: Daredevil”, „Marvel: The Defenders”, „Umbrella Academy”). Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow („House of Cards”, „Gra o tron”). Kolejne - Alex Garcia Lopez („Marvel: Luke Cage”, „Utopia”) i Charlotte Brändström („Outlander”, „Odpowiednik”, „Zaginiona”) - po dwa odcinki).

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial „Wiedźmin” to historia Geralta z Rivii, samotnego łowcy potworów, który stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. We trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw. Nie jest znana jeszcze dokładna data premiery serialu. 

(PAZ, 31.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.