Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Październik 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Karolina Lewicka za Dorotę Warakomską w poranku Tok FM

Karolina Lewicka zastąpi w poranku Tok FM Dorotę Warakomską (screen YouTube.com/Wolne Sądy)

Karolina Lewicka dołączy do grona prowadzących "Poranek radia Tok FM".

Lewicka będzie od 8 listopada gospodarzem czwartkowych wydań audycji. Zastąpi Dorotę Warakomską, która zakończyła współpracę z rozgłośnią. Warakomska jest prezeską Stowarzyszenia Kongres Kobiet, które poparło w wyborach na prezydenta Warszawy kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Rozgłośnia podkreślała, że nie udziela poparcia żadnemu kandydatowi.

Karolina Lewicka pozostaje prowadzącą poniedziałkowego "Wieczoru radia Tok FM" i codziennej rozmowy "Wywiad polityczny". Na stałe do zespołu Tok FM dołączyła w lutym 2016 roku, wcześniej współpracowała z rozgłośnią. Pracowała w Telewizji Polskiej – w TVP Info, TVP Polonia i TVP Poznań.

Wywiad z Karoliną Lewicką do przeczytania w ostatnim wydaniu magazynu "Press".

(KOZ, 30.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Październik 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Rokicińska rozstaje się z radiową Trójką

Annie Rokicińskiej nie przedłużono umowy (screen: Fakty.tvn24.pl)

Z Programu III Polskiego Radia odchodzi reporterka Anna Rokicińska - dowiedział się Press.pl.

Jak ustaliliśmy, Rokicińskiej nie została przedłużona umowa. Jako powód podano jej, że jest konfliktowa i niekreatywna. - Czuję się wciaz pracownikiem Polskiego Radia, więc pozostawię to bez komentarza - mówi Anna Rokicińska.

Dziennikarka w Trójce pracowała 11 lat. - W większości były to umowy smieciowe. Ostatnie dwie były o prace - opowiada Rokicińska. - Ostatniej postanowiono mi nie przedłużyć. Zakres obowiązków był tożsamy. Zatem te śmieciowe powinny być o pracę. W konsekwencji umowa o pracę powinna być na czas nieokreślony. Stosowne oświadczenie w tej sprawie złożyłam u prezesa Polskiego Radia - wyjaśnia.

We wtorek Anna Rokicińska otrzymała propozycję przejścia do radiowej Czwórki, na kolejną umowę na czas nieokreślony. - W mojej ocenie i - zgodnie ze złożonym oswiadczeniem - jest to kolejne łamanie moich praw pracowniczych. Na to - jako członek zarządu związku - nie mogłam się zgodzić - tłumaczy. Rokicińska jest w zarządzie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia 

W marcu do domu Anny Rokicińskiej wtargnęło sześcioro nieumundurowanych funkcjonariuszy policji. Okazało się, że doszło do pomyłki.

(31.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.