Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski o informacji na temat swojego odwołania: "Niechlujny fejk"

Jacek Kurski wychodzi z siedziby PiS w środę około 16 (fot. archiwum)

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski przyjechał w środę do siedziby PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Po tej wizycie pojawiły się pogłoski, że miał zostać odwołany. Kurski temu zaprzecza.

Prezes TVP pojawił się w siedzibie PiS w środę 24 października po południu. Wyszedł stamtąd bardzo zdenerwowany. Kilka godzin później wśród pracowników TVP rozeszła się wiadomość, jakoby Kurski miał już stracić stanowisko prezesa TVP. - Niechlujny fejk - przekazał "Presserwisowi" Jacek Kurski, poproszony o komentarz. Jeden z naszych rozmówców, menedżer z TVP, podobnie skwitował te doniesienia: - Bzdura.

Formalnie Jacka Kurskiego odwołać może ze stanowiska Rada Mediów Narodowych (większość mają posłowie PiS), która takiej uchwały jak na razie nie podjęła, ale w partii nikt nie ma wątpliwości, że decyzja w tej sprawie należy do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polityk PiS, znający realia telewizji, komentuje: - Jacek Kurski walczy o przetrwanie i zachowanie stanowiska, ale w partii wiele osób ma zastrzeżenia do tego, jak TVP relacjonowała kampanię wyborczą.

O tym, że pozycja prezesa TVP jest coraz słabsza, napisał w środę portal Gazeta.pl. "W szeregach PiS telewizja publiczna jest bowiem obwiniana o rozgrzanie atmosfery do tego stopnia, że zmobilizowała letni elektorat, który poszedł głosować na opozycję" - napisał portal. Doniósł też, że "partyjne i telewizyjne korytarze elektryzuje pogłoska, że Kurskiego miałby zastąpić prezes PKN Orlen Daniel Obajtek".

Jacek Kurski został prezesem TVP w styczniu 2016 roku.

(GDYJ, KOZ, 25.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 25, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef "Teleexpressu" odwołany

Piotr Kudzia stracił stanowisko szefa „Teleexpressu” - dowiedział się Press.pl. Kudzia kierował tą redakcją przez ponad rok.

Informację potwierdził nam dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

Piotr Kudzia kierował redakcją od czerwca 2017 roku, kiedy zastapił Klaudiusza Pobudzina. Wcześniej był redaktorem wydań zagranicznych w ZPR Media (wydawca "Super Expressu"). Kudzia w przeszłości pracował m.in. w tygodniku "Wprost" i "Życiu Warszawy".

Z danych Nielsen Audience Measurment wynika, że we wrześniu "Teleexpress" w TVP 1 i TVP Info oglądało srednio 2,04 mln widzów, czyli o 281,6 tys. mniej niż rok wczesniej. 

(KOZ, 25.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.