Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PGA: ponad 76 tys. gości i 200 wystawców gier z całego świata

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena zgromadziła ponad 76 tys. gości (fot. gamearena.pl)

Ponad 76 tys. gości zgromadziła w miniony weekend 13. edycja targów Poznań Game Arena. Ponad 200 wystawców przygotowało prawie 1,2 tys. stoisk. Niezależni producenci gier zaprezentowali ponad 100 polskich oraz 25 zagranicznych tytułów.

W trakcie targów goście mieli okazję zagrać przedpremierowo w najnowsze gry, w tym mającą swoją światową premierę "Call of Duty Black Ops 4". Odbyły się także turnieje sportów elektronicznych: ESL Pro European Championship oraz mistrzostwa ESL CS:GO.

Po raz piąty wręczono PGA Awards. Nagrody przyznali organizatorzy targów oraz przedstawiciele Game Industry Conference, dziennikarze serwisów Graczpospolita.pl, ITHardware.pl oraz Chip.pl. Za najlepszą polską grę niezależną uznano "Driftland: The Magic Revival" warszawskiego studia Star Drifters, a zagraniczną – "Everspace" niemieckiego Rockfish Games.

Podczas PGA odbyła się również pierwsza edycja konkursu Central & Eastern European Games Awards, podczas której przedstawiciele 16 organizacji branżowych oraz dziennikarze z 15 krajów Europy Środkowo-Wschodniej wręczyli nagrody w ośmiu kategoriach. Wśród laureatów dominował "Frostpunk" warszawskiego 11 bit studios – gra otrzymała nagrody w kategoriach Best Game i Design. Większość nagrodzonych tytułów powstała w Czechach.

W trakcie targów odbyła się również Game Industry Conference, na którą złożyło się 1,2 tys. spotkań biznesowych, 140 wykładów, paneli, prelekcji z udziałem profesjonalistów w branży produkcji gier.

Kolejna edycja targów PGA zapowiadana jest na 25-27 października 2019 roku.

(PD, 16.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Paul Allen, współzałożyciel Microsoftu

Paul Allen był znany także ze swej działalności charytatywnej (screen: Youtube.com/The Oregonian)

W wieku 65 lat zmarł Paul Allen, amerykański przedsiębiorca, współzałożyciel korporacji Microsoft, jednego z największych na świecie producentów oprogramowania komputerowego. 

Paul Allen zmarł w Seattle w poniedziałek po południu czasu lokalnego. Cierpiał na nowotwór układu chłonnego - chłoniaka nieziarniczego. Na początku października przedsiębiorca poinformował o nawrocie choroby, z którą zmagał się już w 2009 roku.

"Mam złamane serce po odejściu jednego z moich najstarszych i najlepszych przyjaciół" - oświadczył Bill Gates po śmierci Paula Allena.

W 1975 roku Gates i Allen - koledzy z czasów szkolnych - założyli firmę Microsoft, która obu przyniosła ogromną fortunę i czołowe pozycje na liście najbogatszych ludzi na świecie. Według magazynu "Forbes" majątek, który pozostawił Allen, szacowany jest na ponad 20 mld dolarów. Paul Allen opuścił Microsoft w 1983 roku.

Był on znany także ze swej działalności charytatywnej. Był również wielkim miłośnikiem sportu oraz właścicielem klubu koszykarskiej ligi NBA Portland Trail Blazers i zespołu futbolu amerykańskiego Seattle Seahawks. 

(PAP, 16.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.