Temat: Grand Video Awards

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Gonciarz zdobył najwyższy szczyt Japonii i dwie nagrody GVA 2018

(fot. Adam Kozak/ Press)

Krzysztof Gonciarz zgarnął Nagrodę Widzów i nagrodę w kategorii Vlog w trakcie czwartej gali Grand Video Awards. W nagrodzonym filmie „Zdobyłem szczyt Japonii!” opowiada o wejściu na górę Fudżi od poziomu morza.

- Mój cięższy plecak ważył 15 kilogramów. To był kompletny idiotyzm, aby wybierać się z czymś takim na wspinaczkę - mówi Krzysztof Gonciarz i dodaje: - Nie mam zbyt dużego doświadczenia w chodzeniu po górach, a pomysł, żeby to nakręcić i zabrać ze sobą sprzęt, narzucił mi dodatkowe wymagania i ograniczenia.

GRAND VIDEO AWARDS 2018 wręczone - PEŁNA LISTA LAUREATÓW

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z GALI

(PAZ, 11.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Video Awards

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cda.pl na czarnej liście amerykańskich producentów filmowych

Amerykańskie stowarzyszenie producentów filmowych twierdzi, że na Cda.pl można obejrzeć treści naruszające prawa autorskie (screen: Cda.pl)

Amerykańskie stowarzyszenie producentów filmowych (MPAA) wpisało serwis streamingowy Cda.pl na czarną listę stron łamiących prawo autorskie. Firma odpiera zarzuty, ale nie podjęła jeszcze decyzji, jakie kroki w tej sprawie podejmie.

Jak podał „Puls Biznesu”, na początku października MPAA przygotowało dokument z listą serwisów pokazującą "obecną naturę i skalę internetowej kradzieży treści”. Na liście znalazło się ponad 30 serwisów z całego świata, w tym polski Cda.pl.

O serwisie napisano, że jest "najpopularniejszą piracką stroną internetową w Polsce", na której użytkownicy "mogą znaleźć i obejrzeć treści naruszające prawa autorskie". W dokumencie cytowanym przez "PB" zwrócono uwagę, że operator korzysta z usług firmy Cloudflare, która oferuje m.in. optymalizację stron i ochronę przed atakami z zewnątrz. Jak podano, Cda.pl maskuje z jej pomocą adres IP strony przed posiadaczami praw autorskich.

Wolfgang Laskowski, rzecznik Cda.pl, w rozmowie z „Presserwisem” odpiera zarzuty MPAA. Podkreśla, że firma korzysta z usług Cloudflare przede wszystkim do ochrony przed atakami typu DDoS i optymalizacji streamingu filmów. - W przypadku serwisów takiego jak nasz, z którego korzysta miesięcznie siedem-osiem milionów użytkowników, musimy ten ruch na stronie bardzo rozsądnie optymalizować. I robimy to m.in. za pośrednictwem Cloudflare. To nie służy do tego, żeby cokolwiek ukrywać – zapewnia Laskowski.

Spółka w wydanym komunikacie odnosi się do zarzutów MPAA, a także do samej publikacji "PB". W jej ocenie informacja podana przez gazetę jest niepełna i jednostronna oraz może stanowić naruszenie jednego z punktów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie nadużyć na rynku.

Według danych PBI/Gemius w sierpniu Cda.pl odwiedziło 7,02 mln internautów. Właściciel serwisu, spółka CwMedia, zapowiadał w 2017 roku, że zamierza wejść na rynek NewConnect, co wzbudziło kontrowersje w branży medialnej.

(PD, 12.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.