Dział: RADIO

Dodano: Październik 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nie dopatrzyła się naruszeń w felietonie Ziemkiewicza o feministkach

Na felieton Rafała Ziemkiewicza wpłynęło do KRRiT 12 skarg (fot. Krzysztof Piechocki)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie znalazła podstaw do uznana zasadności skarg na felieton autorstwa publicysty Rafała Ziemkiewicza w ”Lecie z radiem” w Programie I Polskiego Radia.

KRRiT otrzymała 12 skarg na felieton Ziemkiewicza wyemitowany 27 czerwca. Felieton nawiązywał do rezygnacji z pokazu bikini podczas konkursu Miss America: "Konkursu bikini zakazano pod naciskiem feministek - bo feminizm tylko z pozoru skierowany jest przeciwko mężczyznom, w istocie to zemsta kobiet brzydkich na tych ładnych". Felieton kończył się stwierdzeniem, że niebawem "nawet na plaży obowiązkowe będą burki". "Ładnie by było gdyby feministki zaczęły je nosić już dziś" - skwitował autor.

Regulator przeprowadził postępowanie wyjaśniające w sprawie felietonu Ziemkiewicza. - W swojej ocenie KRRiT uwzględniła ponadto cechy felietonu jako utworu literackiego, lekkiego w formie oraz zawierającego elementy satyryczne i parodystyczne - wyjaśnia rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska.

Oprócz Rafała Ziemkiewicza felietony w "Lecie z radiem" w tym roku przygotowywali też inni prawicowi publicyści: Piotr Gociek, Piotr Lisiewicz i Krzysztof Feusette.

(KOZ, 11.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Październik 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynki z najgorszą słuchalnością w historii, tracą też Trójka i Radio Zet

Jedynie RMF FM spośród największych rozgłośni ogólnopolskich zwiększył słuchalność w trzecim kwartale w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, RMF FM osiągnął 26 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza wzrost z 24,7 proc. w trzecim kwartale 2017 roku.

Słuchalność Radia Zet spadła z 14,1 proc. do 12,3 proc., Programu I Polskiego Radia z 8,4 proc. do 6,4 proc. (to najgorszy wynik Jedynki, po raz pierwszy stacja uzyskała taki udział w fali marzec-maj 2018), a Programu III Polskiego Radia - z 6,5 proc. 5,7 proc.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych liderem było Radio Vox FM, które zmniejszyło słuchalność z 4,2 proc. do 3,9 proc. Wyniki rok do roku poprawiło Antyradio - z 1,7 proc. do 2,1 proc. (najlepszy wynik w historii, po raz pierwszy w fali maj-lipiec 2018) i Muzo.fm - z 0,3 proc. do 0,4 proc.

Spośród sieci radiowych prowadziło Radio Eska, które uzyskało 7,6 proc. (wzrost z 7,2 proc.). Wzrosty odnotowały również: RMF Maxxx (z 3,3 proc. do 3,7 proc.), Radio Złote Przeboje (z 2,8 proc. 3,3 proc.), Radio Plus (z 1,6 proc. do 2,2 proc.), Radio Wawa (z 1,4 proc. do 1,8 proc.), Rock Radio (z 0,3 proc. do 0,4 proc.) i Chillizet (z 0,2 proc. do 0,3 proc.). Meloradio miało 0,9 proc. podczas gdy analogicznej fali rok wcześniej udział wyniósł 0,9 proc. - Meloradio rozpoczęło nadawanie we wrześniu 2017 roku, a do sierpnia na tych częstotliwościach nadawało Radio Zet Gold. (KOZ)

 

(KOZ, 15.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.