Dział: RADIO

Dodano: Październik 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT nie dopatrzyła się naruszeń w felietonie Ziemkiewicza o feministkach

Na felieton Rafała Ziemkiewicza wpłynęło do KRRiT 12 skarg (fot. Krzysztof Piechocki)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie znalazła podstaw do uznana zasadności skarg na felieton autorstwa publicysty Rafała Ziemkiewicza w ”Lecie z radiem” w Programie I Polskiego Radia.

KRRiT otrzymała 12 skarg na felieton Ziemkiewicza wyemitowany 27 czerwca. Felieton nawiązywał do rezygnacji z pokazu bikini podczas konkursu Miss America: "Konkursu bikini zakazano pod naciskiem feministek - bo feminizm tylko z pozoru skierowany jest przeciwko mężczyznom, w istocie to zemsta kobiet brzydkich na tych ładnych". Felieton kończył się stwierdzeniem, że niebawem "nawet na plaży obowiązkowe będą burki". "Ładnie by było gdyby feministki zaczęły je nosić już dziś" - skwitował autor.

Regulator przeprowadził postępowanie wyjaśniające w sprawie felietonu Ziemkiewicza. - W swojej ocenie KRRiT uwzględniła ponadto cechy felietonu jako utworu literackiego, lekkiego w formie oraz zawierającego elementy satyryczne i parodystyczne - wyjaśnia rzeczniczka Krajowej Rady Teresa Brykczyńska.

Oprócz Rafała Ziemkiewicza felietony w "Lecie z radiem" w tym roku przygotowywali też inni prawicowi publicyści: Piotr Gociek, Piotr Lisiewicz i Krzysztof Feusette.

(KOZ, 11.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.