Dział: PRASA

Dodano: Październik 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Areszt dla polskiego dziennikarza, który brał udział w wypadku na Słowacji

Mercedes, którym jechał Łukasz K. (fot. materiały policji)

Sąd Okręgowy w słowackiej Żylinie zdecydował o areszcie dla dziennikarza motoryzacyjnego Łukasza K., który brał udział w głośnym wypadku w Dolnym Kubinie.

30 września mercedes, ferrari i porsche na polskich numerach rejestracyjnych ścigały się na północy Słowacji. Porsche zderzyło się czołowo ze skodą, której kierowca zmarł. Według portalu Dziennik.pl, mercedesem kierował 26-letni dziennikarz portali motoryzacyjnych ForzaMagazine i Cars & Coffee Poland. Mężczyzna miał otrzymać auto w ramach tzw. parku prasowego od Mercedes-Benz Polska. Przedstawiciel firmy Tomasz Mucha potwierdził, że auto zostało użyczone do testów, nie ujawnił jednak komu.

Jak podaje słowacki portal Tvnoviny.sk, w ubiegłym tygodniu sąd rejonowy w Dolnym Kubinie wypuścił Łukasza K. na wolność, jednak po odwołaniu prokuratury wczoraj zmienił decyzję. Wcześniej do aresztu trafił kierowca porsche Marcin L. Sąd wyższej instancji zdecyduje też o areszcie dla kierowcy ferrari, Adama S., który wyszedł za kaucją.

(PD, 10.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.