Dział: INTERNET

Dodano: Październik 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz motoryzacyjny z Polski miał związek z wypadkiem na Słowacji

Moment tuż po wypadku uchwycony przez kamerę na jednym z pojazdów (screen: Youtube.com/Polscy Kierowcy)

26-letni polski dziennikarz portali motoryzacyjnych ForzaMagazine i Cars & Coffee Poland (Forza Group) został zatrzymany przez słowacką policję w związku z wypadkiem, do jakiego doszło w poniedziałek na północy tego kraju - poinformował Dziennik.pl.

Dziennikarz kierował mercedesem, który ścigał się z porsche i ferrari na polskich numerach rejestracyjnych. Wszystkie trzy auta brały udział w zorganizowanym wyjeździe na Słowację. Około 40 km od polskiej granicy, niedaleko miasta Dolny Kubin, doszło do wypadku. Mercedes, ferrari i porsche jechały gęsiego i z dużą prędkością wyprzedzały inne samochody, choć na jezdni była linia ciągła. Gdy z przeciwka wyjechała skoda, kierowca mercedesa, którym okazał się dziennikarz motoryzacyjny, zdążył wrócić na właściwy pas. Ferrari zaczęło hamować i w jego tył uderzyło jadące za nim porsche, które następnie zderzyło się czołowo ze skodą. Jej kierowca zmarł w drodze do szpitala. Poważnych obrażeń doznała też pasażerka skody, lekkie rany odniósł podróżujący z nimi mężczyzna. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kierowcy porsche grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 9 lat. Zatrzymano też kierujących ferrari i mercedesem. Im grozi od 6 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności.

Dziennikarz, który prowadził mercedesa, otrzymał auto do testów z parku prasowego firmy Mercedes-Benz Polska. Jak zapewniła Dziennik.pl jej dyrektor ds. komunikacji i relacji zewnętrznych dr Ewa Łabno-Falęcka, to pierwszy przypadek tak brawurowej jazdy autem użyczonym dziennikarzowi.

(PAZ, 02.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.