Dział: INTERNET

Dodano: Październik 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix generuje 15 proc. ruchu internetowego

fot. freestocks.org/Unsplash.com)

Streaming wideo odpowiada za 58 proc. globalnego ruchu internetowego - wynika z raportu Global Internet Phenomena opublikowanego przez firmę Sandvine.

Autorzy raportu wyliczyli, że liderem wśród dostawców usług streamingowych jest Netflix - serwis generuje 15 proc. globalnego ruchu internetowego. Analitycy podkreślają, że gdyby nie zaawansowana technologia kompresji danych Netflix konsumowałby kilkakrotnie więcej ruchu. Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się serwisy YouTube (11,3 proc.) i Amazon Prime Video (3,7 roc.).

(LL, 10.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix ogłosił, kto zagra w „Wiedźminie”

Nowi członkowie obsady dołączą do Henry'ego Cavilla (pierwszy z lewej na górze), który wcieli się w postać Geralta z Rivii(fot. materiały prasowe)

Platforma streamingowa Netflix ogłosiła nazwiska członków obsady serialu „Wiedźmin”, opartego na prozie polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. 

Jedną z kluczowych ról - Ciri, księżniczki Cintry - zagra Freya Allan („Wojna światów”, „Kraina bezprawia”). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się: Jodhi May („Gra o Tron”, „Geniusz”) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson („Fortitude”), który zagra jej męża - rycerza Eista oraz Adam Levy („Knightfall”, „Przekręt”) w roli druida Myszowora.

Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra („A.B.C.”, „Wanderlust”). MyAnna Buring („Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza”, „Lista płatnych zleceń”) wcieli się w Tissaię - rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Wiadomo już także, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni („Black Earth Rising”) zagra Fringillę a Therica Wilson-Read („Profil”) - Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady („Upadek królestwa”, „Teen Spirit”), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

Nowi członkowie obsady dołączą do Henry'ego Cavilla („Mission Impossible - Fallout”, „Liga Sprawiedliwości”), który wcieli się w postać Geralta z Rivii. Kolejne nazwiska zostaną ogłoszone wkrótce. 

 

Press

(fot. materiały prasowe)

Showrunnerką i producentką wykonawczą serialu jest Lauren Schmidt Hissrich („Marvel: Daredevil”, „Marvel: The Defenders”, „Umbrella Academy”). Cztery odcinki serialu (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow („House of Cards”, „Gra o tron”). Kolejne - Alex Garcia Lopez („Marvel: Luke Cage”, „Utopia”) i Charlotte Brändström („Outlander”, „Odpowiednik”, „Zaginiona”) - po dwa odcinki).

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial „Wiedźmin” to historia Geralta z Rivii, samotnego łowcy potworów, który stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. We trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

(PAZ, 10.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.