Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„The Sun” oskarża Facebooka o zaniżanie podatków

(fot. Pixabay.com)

W 2017 roku Facebook mimo 1,2 mld funtów przychodów wpłacił do brytyjskiego budżetu zaledwie 7,4 mln funtów - informuje brytyjski tabloid „The Sun”. 

Gazeta podała, że początkowo firma miała zapłacić 15,8 mln funtów, ale udało jej się obniżyć tę kwotę o ponad połowę odliczając udziały w firmie, które trafiły do części pracowników. W efekcie wpłacony podatek wyniósł jedyne... 0,62 proc. przychodów.

"The Sun" podkreślił, że "wściekli" posłowie do Izby Gmin domagają się reakcji ze strony brytyjskiego rządu, w szczególności, by w ramach przedstawiania planów przyszłorocznego budżetu znalazły się zapowiedzi ostrzejszej walki z unikaniem opodatkowania przez międzynarodowe korporacje.

Wiceprezes Facebooka na Europę Północną Steve Hatch tłumaczył w rozmowie z gazetą, że "Wielka Brytania jest siedzibą naszej największej bazy inżynierskiej poza Stanami Zjednoczonymi i wciąż mocno tutaj inwestujemy". Jak zastrzegł, przychody z klientów wspieranych przez zespoły pracujące w Wielkiej Brytanii są rozliczane zgodnie z brytyjskimi regułami podatkowymi.

(PAP, PAZ, 09.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Uber po raz pierwszy dostarczy książki

Polscy użytkownicy aplikacji Uber Eats jako pierwsi na świecie będą mogli skorzystać z tego sposobu dostawy książek (fot. materiały prasowe)

W czwartek 11 października w aplikacji Uber Eats będzie można zamówić najnowszą powieść Harukiego Murakamiego, japońskiego prozaika, wielokrotnie nominowanego do literackiej Nagrody Nobla.

Książka znajdzie się w aplikacji przed wprowadzeniem jej do oficjalnej sprzedaży w księgarniach za symboliczną złotówkę. Łącznie pół tysiąca egzemplarzy powieści „Śmierć Komandora. Pojawia się idea” (tom I) będzie można zamówić w Warszawie wraz z daniami z wybranych restauracji oferujących kuchnię japońską. Książkę za złotówkę będzie można dodać do każdego zamówienia na etapie wyboru dodatku.

Polscy użytkownicy aplikacji Uber Eats jako pierwsi na świecie dostaną możliwość skorzystania z tego sposobu dostawy książek. Najnowsza powieść Murakamiego zostanie dostarczona przez dostawcę wraz z zamówionym posiłkiem. Książki mają być dostępne do wyczerpania zapasów. Do księgarń trafią 17 października.

Akcja jest organizowana przez Wydawnictwo Muza i Uber Eats. Za kreację odpowiada agencja Business & Culture.

(MAC, 10.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.