Dział: INTERNET

Dodano: Październik 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwszy polski serial Netfliksa ma datę premiery i oficjalny teaser

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz i Maciej Musiał (screen: Youtube.com/Netflix Polska)

Netflix opublikował minutowy teaser przedstawiający pierwszą polską serialową produkcję serwisu pt. „1983”, która będzie miała premierę 30 listopada. 

W dniu premiery udostępnionych zostanie wszystkie osiem odcinków serii. 

Bohaterowie „1983” odkrywają spisek, który zmienił bieg historii Polski i pozwolił utrzymać żelazną kurtynę. 

W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

 

Reżyserkami „1983” są Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Zdjęcia powstały m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku.

(PAZ, 02.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz motoryzacyjny z Polski miał związek z wypadkiem na Słowacji

Moment tuż po wypadku uchwycony przez kamerę na jednym z pojazdów (screen: Youtube.com/Polscy Kierowcy)

26-letni polski dziennikarz portali motoryzacyjnych ForzaMagazine i Cars & Coffee Poland (Forza Group) został zatrzymany przez słowacką policję w związku z wypadkiem, do jakiego doszło w poniedziałek na północy tego kraju - poinformował Dziennik.pl.

Dziennikarz kierował mercedesem, który ścigał się z porsche i ferrari na polskich numerach rejestracyjnych. Wszystkie trzy auta brały udział w zorganizowanym wyjeździe na Słowację. Około 40 km od polskiej granicy, niedaleko miasta Dolny Kubin, doszło do wypadku. Mercedes, ferrari i porsche jechały gęsiego i z dużą prędkością wyprzedzały inne samochody, choć na jezdni była linia ciągła. Gdy z przeciwka wyjechała skoda, kierowca mercedesa, którym okazał się dziennikarz motoryzacyjny, zdążył wrócić na właściwy pas. Ferrari zaczęło hamować i w jego tył uderzyło jadące za nim porsche, które następnie zderzyło się czołowo ze skodą. Jej kierowca zmarł w drodze do szpitala. Poważnych obrażeń doznała też pasażerka skody, lekkie rany odniósł podróżujący z nimi mężczyzna. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kierowcy porsche grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 9 lat. Zatrzymano też kierujących ferrari i mercedesem. Im grozi od 6 miesięcy do 3 lat pozbawienia wolności.

Dziennikarz, który prowadził mercedesa, otrzymał auto do testów z parku prasowego firmy Mercedes-Benz Polska. Jak zapewniła Dziennik.pl jej dyrektor ds. komunikacji i relacji zewnętrznych dr Ewa Łabno-Falęcka, to pierwszy przypadek tak brawurowej jazdy autem użyczonym dziennikarzowi.

(PAZ, 02.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.