Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMN przełożyła wybór prezesa Radia Poznań, ale są już kandydaci

fot. pixabay.com

Piotr Bernatowicz, Maciej Mazurek i Przemysław Terlecki są kandydatami na prezesa Radia Poznań. W środę Rada Mediów Narodowych nie wybrała jednak nowego szefa rozgłośni. Decyzję odłożono na następne posiedzenie.

Radio Poznań nie ma prezesa od połowy lipca, kiedy ze stanowiska zrezygnował Filip Rdesiński (został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej). Czasowo rozgłośnią kieruje prokurent Witold Gładkij.

W porządku obrad środowego posiedzenia RMN znalazł się punkt dotyczący zmian we władzach Radia Poznań. Rada wysłuchała trzech kandydatów: Piotra Bernatowicza (publicysta Radia Poznań i TVP Poznań, były dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu), Macieja Mazurka (był wydawcą programu "Lustra" w TVP Poznań, redaktorem w TVP Kultura i naczelnym kwartalnika "ArtTak - Sztuki Piękne") i Przemysława Terleckiego (szef firmy Face Media, były dziennikarz TVP Poznań i Radia Merkury).

- Wysłuchaliśmy trzech kandydatów, teraz potrzebujemy czasu do namysłu, żeby podjąć trafną decyzję - informuje Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Jak się dowiedzieliśmy, Rada nowego prezesa Radia Poznań ma wybrać na kolejnym posiedzeniu (jego termin nie został jeszcze ustalony). 

Radio Poznań w 2017 roku miało 13,87 mln zł przychodów i 2,36 mln zł straty (dane KRS).

(KOZ, 27.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sławomir Assendi odchodzi z Radia Zet

Sławomir Assendi (fot. materiały prasowe)

Z Radia Zet odchodzi redaktor naczelny Sławomir Assendi. Pełniącym obowiązki naczelnego został Michał Celeda.

Sławomir Assendi rozstaje się z Radiem Zet z dniem 27 września. "Strony oświadczają, że zgadzając się co do kierunków strategii biznesowej Radia ZET, istotnie różnią się w podejściu do jej realizacji" - podano w komunikacie Eurozetu.

Sławomir Assendi redaktorem naczelnym Radia Zet został w maju 2017 roku. Do Eurozetu wrócił w styczniu 2016 roku. Z firmą związany był już w latach 1999-2004. W latach 2011-2015 był zastępcą dyrektora Programu I Polskiego Radia. Assendi w mediach pracuje od 1995 roku.

Michał Celeda dołączył do zespołu Radia Zet w lipcu jako zastępca dyrektora programowego. Wcześniej przez prawie 18 lat związany był z Radiem Eska. Ostatnio był zastępcą dyrektora programowego i zastępcą dyrektora muzycznego.

(KOZ, 27.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.