Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Warakomska na okres wyborów znika z radia Tok FM

Dorota Warakomska jest prezeską stowarzyszenia, które poparło Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy (screen: Youtube.com/Onet Rano)

Dorota Warakomska do czasu zakończenia wyborów nie będzie prowadzić porannego programu w radiu Tok FM (Agora, Polityka) - oświadczyła rozgłośnia. Warakomska jest prezeską Stowarzyszenia Kongres Kobiet, które poparło w wyborach na prezydenta Warszawy kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

Kongres Kobiet w środę udzielił poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, a Dorota Warakomska wzięła udział w spotkaniu z kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Warakomska w czwartek nie poprowadziła "Poranka radia Tok FM" (jest gospodynią czwartkowych wydań programu).

"Oficjalny udział dziennikarzy w kampanii wyborczej to jednak przebicie kolejnego dna w polskiej debacie publicznej" - skomentował w czwartek na Twitterze Jan Śpiewak, również startujący w wyborach na prezydenta stolicy. "Drogie @Radio_TOK_FM czy Dorota Warakomska jest ciągle Waszym dziennikarzem? Czy przynajmniej zostanie zawieszona do czasu końca kampanii?" - pytał.

Radio Tok FM w czwartek na Twitterze oświadczyło, że rozgłośnia "nie udziela poparcia żadnemu kandydatowi startującemu w wyborach". "Do czasu zakończeniu wyborów Dorota Warakomska nie prowadzi audycji w Radiu Tok FM" - poinformowano.

Jak informuje Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze, spółka nie odnosi się do tego, czyja to była decyzja. - Jest to sprawa między redakcją, a jej dziennikarzem - stwierdza.

Dorota Warakomska prowadzi czwartkowe wydania "Poranka radia Tok FM" od stycznia 2017 roku.

Z Dorotą Warakomską nie udało się nam skontaktować.

(KOZ, 21.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.