Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Warakomska na okres wyborów znika z radia Tok FM

Dorota Warakomska jest prezeską stowarzyszenia, które poparło Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy (screen: Youtube.com/Onet Rano)

Dorota Warakomska do czasu zakończenia wyborów nie będzie prowadzić porannego programu w radiu Tok FM (Agora, Polityka) - oświadczyła rozgłośnia. Warakomska jest prezeską Stowarzyszenia Kongres Kobiet, które poparło w wyborach na prezydenta Warszawy kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

Kongres Kobiet w środę udzielił poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, a Dorota Warakomska wzięła udział w spotkaniu z kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Warakomska w czwartek nie poprowadziła "Poranka radia Tok FM" (jest gospodynią czwartkowych wydań programu).

"Oficjalny udział dziennikarzy w kampanii wyborczej to jednak przebicie kolejnego dna w polskiej debacie publicznej" - skomentował w czwartek na Twitterze Jan Śpiewak, również startujący w wyborach na prezydenta stolicy. "Drogie @Radio_TOK_FM czy Dorota Warakomska jest ciągle Waszym dziennikarzem? Czy przynajmniej zostanie zawieszona do czasu końca kampanii?" - pytał.

Radio Tok FM w czwartek na Twitterze oświadczyło, że rozgłośnia "nie udziela poparcia żadnemu kandydatowi startującemu w wyborach". "Do czasu zakończeniu wyborów Dorota Warakomska nie prowadzi audycji w Radiu Tok FM" - poinformowano.

Jak informuje Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze, spółka nie odnosi się do tego, czyja to była decyzja. - Jest to sprawa między redakcją, a jej dziennikarzem - stwierdza.

Dorota Warakomska prowadzi czwartkowe wydania "Poranka radia Tok FM" od stycznia 2017 roku.

Z Dorotą Warakomską nie udało się nam skontaktować.

(KOZ, 21.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Monika Tarka i Robert Kilen żegnają się z radiową Jedynką

Monika Tarka i Robert Kilen do Jedynki trafili trzy lata temu - w połowie 2016 roku (fot. Simona Supino/Press)

Monika Tarka i Robert Kilen, prowadzący tegoroczną audycję "Lato z radiem" w Programie I Polskiego Radia, po ponad dwóch latach rozstają się z Polskim Radiem - dowiedział się "Presserwis".

Informację na ten temat uzyskaliśmy z dwóch niezależnych źródeł. Robert Kilen nie chce odnieść się do naszych ustaleń. - Jesteśmy z żoną teraz na urlopie - ucina Kilen. 

- Nic nie wiem o ich odejściu - przekonuje Michał Mońko, dyrektor Programu I. Dodaje, że Monika Tarka i Robert Kilen nadal są dziennikarzami Jedynki. - Pani dyrektor kadr powiedziała przed chwilą, że nie wpłynęło do niej żadne pismo w sprawie Kilenów. Obecnie są na tygodniowym urlopie - napisał w mailu w piątek rano.

Dziennikarze Jedynki odejście Moniki Tarki i Roberta Kilena wiążą ze słabymi wynikami audycji "Lato z radiem", której byli głównymi gospodarzami podczas tegorocznych wakacji, a także z poziomem prowadzonego przez nich programu.

W fali czerwiec-sierpień Program I Polskiego Radia w paśmie, w którym nadawana była od końca czerwca audycja ”Lato z radiem”, miał 7,5 proc. udziału w czasie słuchania wobec 9,5 proc. przed rokiem (badanie Radio Track, realizowane przez Kantar Millward Brown).

Prowadzone przez Monikę Tarkę i Roberta Kilena "Lato z radiem" było krytykowane przez słuchaczy w mediach społecznościowych. To, jak wyglądał program podczas tegorocznych wakacji, opisujemy w najnowszym "Press". ”Ich przepis na tegoroczne »Lato z radiem« jest prosty: konkurs na poziomie przedszkolaka, piosenka, kilka nieśmiesznych dowcipów, wejście reportera nadającego relacje z jakiejś miejscowości, kolejny konkurs, kilka ciekawostek z tabloidów, piosenka, felieton prawicowego publicysty, skecz kabaretu, powieść w odcinkach…” - pisze Małgorzata Wyszyńska w najnowszym ”Press”. Słuchacze krytykowali zwłaszcza poziom konkursów, w których Kilenowie zadawali pytania typu: "Czy Warszawa jest stolicą Polski"?

Monika Tarka i Robert Kilen dołączyli do zespołu radiowej Jedynki w połowie 2016 roku, kiedy dyrektorem anteny był Rafał Porzeziński. Początkowo mieli audycję "Podwójne espresso" (od poniedziałku do piątku między 5 a 6 rano). Latem 2016 roku i 2017 roku prowadzili plenerowe koncerty "Lata z radiem". W jesiennej ramówce zostali prowadzącymi przedpołudniowy program "Cztery pory roku".

Monika Tarka i Robert Kilen od 2001 roku do końca marca 2016 roku prowadzili poranny program Radia Wawa. Kilen trafił do Radia Wawa w listopadzie 1991 roku, a Tarka - w 1992 roku.

(KOZ, 21.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.